Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Aruanded> Aruanne “Ostutellimuse vajadus”

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 01. detsember 2022

Aruanne “Ostutellimuse vajadus”

Moodul Logistika > Aruanded > Ostutellimuse vajadus

Seda aruannet kasutatakse lähikuude ostuvajaduse analüüsimiseks, võttes aluseks toimunud keskmise müügi. Aruandes näed Artiklite koguseid, mis kaasataks samanimelise hooldusfunktsiooniga koostatavatele Ostutellimustele.

Periood – Aruandes näed iga Artikli keskmist müüki kuu kohta, mille põhjal ennustatakse tulevast müüki ning ostuvajadust. Keskmised näitajad saadakse kinnitatud Arvete põhjal, mille kuupäevad langevad aruande perioodi.
Ole tähelepanelik perioodi valimisel. Näiteks kui tellida aruanne jooksva kalendriaasta kohta, käsitletakse aasta lõpuni jäänud kuid nullmüügiga kuudena, mis muudab keskmised näitajad valeks.
Perioodiks peab olema teatud arv täiskuid. Kui sisestad mingi muu perioodi, ümardab programm selle lähima täiskuude arvuni.

Kuude arv – Aruandes esitatakse iga artikli keskmine müük kuu kohta, mille põhjal ennustatakse lähikuude müüki ning pakutakse soovituslikud kogused iga Artikli tellimiseks. Määra siin, mitme kuu müüki soovid ennustada. See väli ei tohi olla tühi.

Artikkel – Sisesta artiklikood või kooloniga eraldatud koodide vahemik, mille kohta aruannet soovid. Aruandesse kaasatakse ainult Laoartiklid. Aruandesse ei kaasata suletud Artikleid.

Artikliklass – Sisesta Artikliklass, mille kohta aruannet soovid. Aruandesse kaasatakse ainult Laoartiklid. Aruandesse ei kaasata suletud Artikleid.

Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki – Vaikimisi on Artikli soovituslik tellitav kogus teoreetiline laokogus (aruande 6. veerg) pluss Minimaalne laokogus (10. veerg) pluss vaikimisi Ostuartiklil määratud Normaalse tellimuse kogusest puudu jääv kogus, kusjuures võetakse arvesse Ostutellimuste seadistustes tehtud valikut “Soovita täiskordseid norm. tellitavaid koguseid”. Kui see valik on märgitud, lisatakse ostusoovitusele prognoositav müük (9. veerg).

Ainult ostuartikliga artiklid – Tavaliselt kaasatakse aruandesse kõik määratud vahemikku jäävad Laoartiklid. Kui aga on märgitud antud valik, näidatakse aruandes vaid vaikimisi Ostuartikliga laoartiklid.

Aruandes näed 11 veergu:

1. Artikli kood – Aruandesse kaasatakse ainult Laoartiklid.

2. Artikli nimi 

3. Laos – Artikli laokogus aruande tellimise hetkel. See kogus võib muutuda aruande perioodi lõpuks.

4. Ostutellimustel – Artikli kogus Ostutellimustel aruande tellimise hetkel. See kogus võib muutuda aruande perioodi lõpuks. Arvesse võetakse nii kinnitatud kui kinnitamata Ostutellimused.

5. Müügitellimustel – Artikli kogus Müügitellimustel aruande tellimise hetkel. See kogus võib muutuda aruande perioodi lõpuks.

6. Teoreetiliselt laos – Laokogus pärast Ostu- ja Müügitellimuste täitmist.

7. Müük – Aruandeperioodi jooksul müüdud kogus vastavalt perioodi kinnitatud Müügiarvetele.

8. Keskmine müük – Keskmine kuu jooksul müüdud kogus. See number saadakse jagades 7. veerus toodud müüdud koguse aruande perioodi kuudega. Aruandeperioodina ei ole soovitav kasutada jooksvat arvestusaastat, kuna aasta lõpuni jäänud kuid käsitletakse sel juhul nullmüügiga kuudena, mis muudab keskmised näitajad valeks.

9. Eeldatav müük – Eeldatav müük saadakse korrutades 8. veerus toodud keskmise müügi aruande määramisaknas märgitud kuude arvuga. Seega on tegemist valitud kuude eeldatava müügiga.

10. Artikli min. tase – Artikli kaardi ‘Ladu’ lehelt.

11. Min. tellitav kogus – Minimaalne tellitav kogus vaikimisi ostuartiklilt.

12. Soovituslik tellitav kogus  Soovituslik tellitav kogus saadakse, võttes aluseks teoreetilise laoseisu (6. veerg), artikli minimaalse laotaseme (10. veerg) ja minimaalse tellitava koguse (11. veerg). Kui märgitud on valik “Soovituslik tellitav kogus sisaldab eeldatavat müüki”, võetakse arvesse ka eeldatavat müüki (9. veerg).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi