Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 03. mai 2017

Mida näitab aruanne “Ostutellimuse soovitus”?

See aruanne on sarnane Täiendamisvajaduse aruandele. Erinevalt viimasele esitatakse siin aruandes ostusoovitused, mitte laovajadused ning tavaliselt esitatakse ainult need artiklid, mille kohta on registreeritud Vaikimisi Ostuartikkel (st artiklid, mida on võimalik tellida Operatsioonide menüü funktsiooniga ‘Koosta ostutellimused’). Kui soovid aga näha ostusoovitusi, mis võtavad arvesse ka eeldatava müügi, telli Ostutellimuse vajaduse aruanne.

Laovajadus ei pruugi langeda kokku ostusoovitusega. Ostusoovituse arvutamisel võetakse arvesse hankija tingimused. Näiteks, kui artikli minimaalne laotase on 10 ja laos on artiklit vaid 1 ühik, on vajaduseks 9. Kuid kui hankijale on määratud minimaalne tellimuse kogus 15, on vajadus ikkagi 9, kuid soovituslik tellitav kogus 15.

Artikkel – Sisesta artikkel või artiklite vahemik, mille kohta aruannet soovid. Aruandes esitatakse ainult Laoartiklid. Suletud artikleid aruandes ei esitata. Kui pole märgitud valikut K.a. vaikimisi ostuartiklita artiklid, näidatakse aruandes vaid valitud vahemikku jäävad vaikimisi Ostuartikliga artiklid.

Artikliklass – Võid tellida aruande kindla artikliklassi või artikliklasside vahemiku kohta.

Ladu – Võid tellida aruande artiklite, laoseisude ja tellimuste kohta teatud Laos. 
Laomooduli artiklite minimaaltasemete seadistuses saab määrata iga artikli minimaalse koguse igas Laos. Kui jätad siin lao valimata, näidatakse aruandes artikli minimaalne laokogus üle kõikide ladude. Kui aga määrad siin lao, esitatakse aruandes artikli minimaalne laokogus valitud laos. Minimaalne laokogus artiklite puhul, mida pole artiklite minimaaltasemete seadistuses registreeritud, võetakse artiklikaardi ‘Lao’ kaardilt.

Tarnija – Saad tellida aruande teatud tarnijat ostetavate artiklite kohta (st selle Hankija nimele registreeritud vaikimisi Ostuartiklitega artiklite kohta).

Järjestus – Aruande võid tellida järjestatuna artikli koodi, klassi või nimetuse järgi.

Ainult saldoga – Selle valikuga jäetakse aruandest välja saldota artiklid, st artiklid, mida pole hetkel laos ja mille kohta ei ole lahtisi Müügi-, Ostu või Tootmistellimusi.

K.a. vaikimisi ostuartiklita artiklid – Vaikimisi näed aruandes vaid Laoartikleid, mille kohta on registreeritud vaikimisi Ostuartikkel. Selle valikuga näed lisaks ka ilma vaikimisi Ostuartiklita artikleid (k.a. artikleid, mille Ostuartiklil pole valik Vaikimisi märgitud ning ilma Ostuartiklita artikleid).
Kui jätad hankija määramata ja märgid selle valiku, näed aruandes kõiki Laoartikleid. Suletud artikleid siiski aruandesse ei kaasata. Vaikimisi Ostuartikliga artiklite puhul näidatakse hankijakood. Ostusoovituse arvutamisel võetakse arvesse vaikimisi Ostuartiklile määratud normaalset ja minimaalset tellimuse kogust. Artiklite puhul, millel pole vaikimisi Ostuartiklit, normaalset ja minimaalset tellimuse kogust arvesse ei võeta ning seega võrdub ostusoovitus laovajadusega.

Kui määrad hankija ja märgid selle valiku, näed aruandes valitud hankijalt ostetavaid Laoartikleid, st kõiki selle hankija artikleid, mille kohta on registreeritud Ostuartiklid, sõltumata Ostuartiklil tehtud Vaikimisi valikust. Ilma Ostuartiklita artikleid aruandesse ei kaasata. Ostusoovituse arvutamisel võetakse arvesse Ostuartiklile määratud normaalset ja minimaalset tellimuse kogust ning seega on tegemist ostusoovituse, mitte laovajadusega.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

15. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja, võttis… Loe edasi