Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Finants> Seadistused> Milleks kasutatakse seadistust “Kontosaldode ülekanded”?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 31. detsember 2016

Milleks kasutatakse seadistust “Kontosaldode ülekanded”?

Seda seadistust saad kasutada koos “Kontosaldode ülekannete” hooldusfunktsiooniga saldode ülekandmiseks ühelt kontolt teisele või kontode vahemiku saldo kandmiseks ühele kontole. Selles seadistuses kirjeldatakse reeglid, mille järgi hooldusfunktsioon toimima peab. Iga selline reeglite kombinatsioon kirjeldatakse üks kord ning seda kasutatakse korduvalt. Kui mingi reeglite kombinatsioon on paika pandud, kasutab hooldusfunktsioon seda vajalike konteeringutega Simulatsiooni või Kande koostamisel.

Uue Kontosaldode ülekande kaardi sisestamiseks või olemasoleva kaardi muutmiseks ava Finants moodulis Seadistused. Tee soovitud real hiirega topeltklõps. Avaneb aken “Kontosaldode ülekanded: Sirvi”, milles näed varem sisestatud kaarte. Kaardi muutmiseks tee sellel hiirega topeltklõps, uue lisamiseks osuta UUS.

Kood – Anna Kontosaldode ülekande kaardile kood.

Koosta – Määra nende valikutega, kas hooldusfunktsiooniga ‘Kontosaldode ülekanded’ koostatakse Simulatsioon või Kanne. Kui koostatakse Simulatsioon, saad enne sellest Kande koostamist kontrollida lausendi õigsust.

Nr. seeriad – Hooldusfunktsiooniga ‘Kontosaldode ülekanded’ koostatud Kannetele või Simulatsioonidele võid anda omaette numbriseeria seadistusest ‘Numbriseeriad – Kanded’ või ‘Numbriseeriad – Simulatsioonid’. Selleks sisesta siia soovitud numbriseeria esimene number. Kui siia ei ole midagi sisestatud, võetakse number esimesest numbriseeriast. Kui siia sisestatud number ei mahu ühtegi kehtivasse numbriseeriasse, Simulatsiooni või Kannet ei koostata. See võib juhtuda, kui numbriseeriaga seotud periood on läbi saanud.

Kommentaar – Anna Kontosaldode ülekande kaardile nimetus, mida näed sirvimisaknas ja Ctrl-Enter valikuaknas. Kommentaar kantakse ka koostatud Kannetele või Simulatsioonidele. Tabelis kirjelda reeglid kontosaldode liigutamiseks. Kasuta niipalju ridu kui vaja, kui soovid liigutada erinevate kontovahemike saldosid, ehkki sellisel juhul on soovitav registreerida eraldi kaardid. See aitab ära hoida vigu.

Kontolt – Ctrl+Enter valik avab Kontode registri. Määra siin konto, mille saldot soovid üle kanda. Kui soovid üle kanda kontode vahemiku saldod, sisesta vahemiku esimese ja viimase konto numbrid eraldades need kooloniga.

Kontole – Ctrl+Enter avab Kontode registri. Määra siin konto, millele saldod kantakse. Kui konto saldo on positiivne, krediteeritakse selles summas originaalkontot ja debiteeritakse siin näidatud kontot. Kui konto saldo on negatiivne ning väli ‘Neg. kontole’ on tühi, debiteeritakse selles summas originaalkontot ja krediteeritakse siin näidatud kontot.

Neg. kontole – Ctrl+Enter avab Kontode registri. Vajadusel saad siin määrata eraldi konto, mida krediteeritakse esimeses tulbas toodud kontode saldodega juhul kui need saldod on negatiivsed.

Simulatsiooni tüüp  – Ctrl+Enter Võimalikud valikud Kui hooldusfunktsiooniga ‘Kontosaldode ülekanded’ koostatakse Simulatsioon, määra siin Seisund, mis igale simulatsioonireale antakse (Osa B).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi