Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Üldine> Seadistused> Milleks saab kasutada Baasvaluuta 2 funktsionaalsust?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 07. september 2023

Milleks saab kasutada Baasvaluuta 2 funktsionaalsust?

Termin Baasvaluuta 1 viitab progammis kohalikule rahvuslikule valuutale, mida kasutatakse riiklikult raamatupidamise arvestuseks. Baasvaluuta2 kohaliku valuuta kõrval teine valuuta, milles on võimalik paralleelselt finantsaruandlust vaadata. Seda nimetatakse topeltvaluutade süsteemiks.
Topeltvaluutade süsteem võib olla sobiv firmadele, kellel on kontorid kahes erinevas riigis, mis peavad esitama aruandlust mõlemas valuutas ning firmadele, kes tegutsevad riikides, kus on käibel veel teine valuuta lisaks rahvuslikule valuutale (tavaliselt on selleks SEK või USD).

Kui programmis on tehtud seadistused topelt baasvaluuta kasutamiseks, siis on võimalik kõiki Finants mooduli aruandeid vaadata kahes erinevas valuutas.

Topeltvaluuta kasutamiseks tuleb ettevõtte algseadistuste tegemisel täita ära vastavad seadistused. Seadistused tuleb täita enne esimeste kannete sisestamist:

– sisesta firmas kasutatavad valuutad (sh kohalik rahvuslik valuuta) moodulis Üldine registris “Valuutad“;

– kirjelda baasvaluuta1 ja baasvaluuta2 Üldise mooduli seadistuses “Baasvaluutad” (nt kohalik valuuta ja välisvaluuta, milles aruandeid vaja esitada emafirmale);

– kirjelda baasvaluuta 1 ja baasvaluuta 2 vaheline kurss Üldise mooduli seadistuses “Baasvaluuta kursid” (lisainfo juhendis lk 8-9: PDF )

– seadistustes “Lausendamine,müük” ja “Lausendamine,ost” määra kontod, mida kasutatakse kursivahedest tuleneva kasumi ja kahjumi konteerimiseks (lisainfo juhendis lk 17-18: PDF ).

Kui kaks baasvaluutat on soov kasutusele võtta jooksva majandusaasta keskel ehk oled juba sisestanud dokumente ühe baasvaluutaga, siis tuleb teostada topeltbaasvaluutale konverteerimise hooldufunktsioon. See protseduur on võimalik teostada Excellenti konsultandi poolt, selleks võta ühendust info@excellent.ee või tel. 669 1111

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

10. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi