Leia vastused

Milleks saab kasutada Baasvaluuta 2 funktsionaalsust?Uuendatud 18. veebruar 2016

Termin Baasvaluuta1 viitab progammis kohalikule rahvuslikule valuutale, mida kasutatakse riiklikult raamatupidamise arvestuseks. Baasvaluuta2 kohaliku valuuta kõrval teine valuuta, milles on võimalik paralleelselt finantsaruandlust vaadata. Seda nimetatakse topeltvaluutade süsteemiks.
Topeltvaluutade süsteem võib olla sobiv firmadele, kellel on kontorid kahes erinevas riigis, mis peavad esitama aruandlust mõlemas valuutas ning firmadele, kes tegutsevad riikides, kus on käibel veel teine valuuta lisaks rahvuslikule valuutale (tavaliselt on selleks SEK või USD).

Kui programmis on tehtud seadistused topelt baasvaluuta kasutamiseks, siis on võimalik kõiki Finants mooduli aruandeid vaadata kahes erinevas valuutas.

Topeltvaluuta kasutamiseks tuleb ettevõtte algseadistuste tegemisel täita ära vastavad seadistused. Seadistused tuleb täita enne esimeste kannete sisestamist:

– sisesta firmas kasutatavad valuutad (sh kohalik rahvuslik valuuta) moodulis Üldine registris “Valuutad”;

– kirjelda baasvaluuta1 ja baasvaluuta2 Üldise mooduli seadistuses “Baasvaluutad” (nt kohalik valuuta ja välisvaluuta, milles aruandeid vaja esitada emafirmale);

– kirjelda baasvaluuta 1 ja baasvaluuta 2 vaheline kurss Üldise mooduli seadistuses “Baasvaluuta kursid” (lisainfo juhendis lk 8-9: PDF )

– seadistustes “Lausendamine,müük” ja “Lausendamine,ost” määra kontod, mida kasutatakse kursivahedest tuleneva kasumi ja kahjumi konteerimiseks (lisainfo juhendis lk 17-18: PDF ). 

Kui kaks baasvaluutat on soov kasutusele võtta jooksva majandusaasta keskel, kui dokumente on juba sisestatud, siis tuleb teostada topeltbaasvaluutale konverteerimise toiming. Lisaks eelnevatele seadistustele tuleb siis lisaks kasutada seadistust “Konverteerimine – Master” moodulis Üldine, valik “Konverteeri kõik registrid topelt baasvaluutale”. Järgmisena on vajalik teostada andmebaasi hooldus. (Loe täpsemalt: PDF )

NB! Kindlasti koosta andmebaasist varukoopia enne seadistuste tegemist ja teosta aruannete kontroll peale toiminguid. Vajadusel kasuta konsultandi abi.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus