Leia vastused

Milline finantskanne tekib Lähetuse kinnitamisel?Uuendatud 29. märts 2017

Kaupade laost väljaminekul on võimalik koostada kulukanded kas Lähetuste või Arvete kinnitamisel. Kannete tekkimiseks peab olema Finants mooduli seadistuses Allsüsteemid märgitud Lähetused ja Arved.

Kannete kreedit pool ehk krediteeritav laokonto leitakse järgmiselt:

1. Krediteeritakse vastavale Lao kaardile määratud Laokontot (Logistika mooduli seadistus Laod).

2. Kui see väli on tühi ning Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik “Kasuta konteerimisel artikliklasse”, krediteeritakse vastava Artikliklassi kaardil (Müügiarvete moodulis) Laokontot.

3. Kui ka see väli on tühi, või artikkel ei kuulu ühtegi artikliklassi, või ei ole valik “Kasuta konteerimisel artikliklasse märgitud”, krediteeritakse Laokontot Logistika mooduli seadistusest Lausendamine,Ladu.

Kannete deebet ehk debiteeritav laokulu konto leitakse järgmiselt:

1. Kui Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik “Kasuta konteerimisel artikliklasse”, debiteeritakse artikliklassile määratud Kulukontot.

2. Kui siin ei ole kontot määratud, või artikkel ei kuulu ühtegi artikliklassi või Kuluarvestuse seadistuses ei ole märgitud valikut “Kasuta konteerimisel artikliklasse”, debiteeritakse artikli kaardil määratud Kulukontot.

3. Muul juhul debiteeritakse kulukontot Logistika mooduli seadistusest “Lausendamine, Ladu”. Vaikimisi kasutatavat kulukontot näed Lähetuse E.osal, kus saad seda vajadusel muuta.

NB! Kui Lähetustest ei teki kandeid, hoolimata Allsüsteemide seadistuses märgitud valikutest, on ilmselt vaikimisi kasutatavaks kulumudeliks märgitud valik ‘Ei’ (seadistus Kuluarvestus) või on seadistuses märgitud valik “Ära konteeri artiklite kulu Lähetustel”.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus