Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 14. detsember 2022

Milline finantskanne tekib laosissetuleku kinnitamisel?

Laosissetuleku kinnitamisel tekib Finants moodulisse kanne registrisse Kanded. Eeldusel, et Finants moodulis on seadistuses Allsüsteemi märgitud valik Laosissetulekud.

Finantskande kreedit ehk krediteeritav konto on “Laosissetuleku kontrollkonto” (vahekonto). Selle konto leiab programm järgmiselt:

1. Laosissetuleku E.osalt veerust “Laovahek.”.
Kui laosissetulek koostati Ostutellimusest ning oled seadistuses “Ostutellimuste seadistus” märkinud valiku “Konto ja objekt laosissetulekule“, võetakse laovahekonto ostutellimuse B.osa veerust “Laov.konto“.

2. Muul juhul (kui sisestad laosissetulekud otse Laosissetulekute registrisse) valitakse kreeditkonto vastavalt nendele punktidele:

2.1. Kui Logistika moodulis Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik “Kasuta konteerimisel artikliklasse“, krediteeritakse vastava artikliklassi kaardile märgitud Laosissetuleku kontrollkontot.

2.2. Kui artikliklassidel ei ole määratud eraldi kontot, siis krediteeritakse alati Laosissetuleku kontrollkontot Logistika mooduli seadistusest “Lausendamine,ladu“.

Kui Laosissetulek oli koostatud Logistika mooduli hooldusfunktsiooniga “Inventuurivõrdlus“, siis võtab programm krediteeritava konto hoopis sama seadistuse lahtrist “Laokasum“.

Finantskande deebet pool ehk debiteeritav laokonto leitakse järgmiselt:

1. Debiteeritakse laokontot Laosissetuleku E.osalt veerust “Laokonto“.

2. Debiteeritakse vastavale Lao kaardile määratud laokontot (Logistika mooduli seadistus Laod).

3. Kui lao kaardil on konto väli tühi ning Kuluarvestuse seadistuses on märgitud valik “Kasuta konteerimisel artikliklasse“, debiteeritakse vastava artikliklassi kaardi peale määratud Laokontot.

4. Kui ka artikliklassi peal ei ole laokontot märgitud või ei kuulu artikkel ühtegi artikliklassi või ei ole valik “Kasuta konteerimisel artikliklasse” märgitud, debiteeritakse Laokontot seadistusest Lausendamine,Ladu (Logistika moodul).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Lippude tootmine kiireks ja sujuvaks

26. veebruar 2024

Lippude ja tekstiiltoodetega… Loe edasi

Excellent Business Forum – kergitame saladusloori sündmuse osas!

21. veebruar 2024

Eelmisel aastal alguse saanud uus… Loe edasi

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebruar 2024

Standard Books äritarkvara… Loe edasi