Leia vastused

Müügiarvete importimine ümardamisegaUuendatud 07. veebruar 2022

Kui kasutad müügiarvete sisestamiseks Envoice või Finbite operaatorite keskkonda ja impordid need automaatselt või käsitsi XML failist Standard Booksi, siis võib olla vajalik täiendavalt seadistada imporditavate müügiarvete ümardamine, et imporditav arve oleks korrektselt kooskõlas e-arve operaatori keskkonnas sisestatuga.

Selleks tee järgnevad seadistused:
1) moodul Müügiarved > Seadistused > Müügiarve seadistused
Väljale “Ümard. artikkel” vali artikkel, mida soovid kasutada müügiarve ümardamisel. Kui sobivat ümardamise artiklit veel ei ole, siis koosta Artiklite registrisse uus artikkel, mille tüüp= „Tavaline“. Artikli kaardi “Kontod” lehel määra selle artikli käibemaksuks 0% (KM-Kood Eesti/ EL KM-kood / KM-kood mitte EL). Veendu, et artikkel ei ole Suletud märkega.

2) Moodul Üldine > Seadistused > Ümardamine > Kokku
Siin peab olema valitud Samm=”ilma“. See on vajalik, et programm saaks ümardada täpselt sama täpsusega, mis on imporditaval arvel.
Kui sul on täidetud Üldise mooduli seadistus “Valuuta ümardamine“, siis vali Samm veerus “ilma“.

3) Moodul Üldine > Seadistused > Ümardamine > KM arvutamine
Tavapäraselt on e-arve operaatoritel käibemaksu arvutamine arve iga rea kohta. Kui operaatori keskkonnas toimub rea järgi ümardamine, siis märgi ka siin Booksi seadistuses “Rea kohta“. Standard Booksi seadistus peab vastama e-arve operaatori määrangule, et käibemaksu arvutustes ei tekiks erinevusi.

4) Moodul Müügiarved > Seadistused > Lausendamine, Müük
Linnuke „Ära luba müügil negatiivseid reasummasid“ ei tohi olla märgitud! Valik ei tohi olla aktiivne, et oleks võimalik ka negatiivse väärtusega ümardamine.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus