Marianne Reinsoo

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo jagab enda kogemusel põhinevaid soovitusi, kuidas Standard Booksi raamatupidamisprogramm paremini ja nutikamalt oma töös ära kasutada.

Pangaliides ja pangakannete vastavused

Ma ei kujuta enam ette, et peaksin pangatehinguid sisestama programmi käsitsi. Mõned üksikud ebastandardsed kanded saab lihtsasti töödelda tasumiseks, laekumiseks või finantskandeks. Kõikide muude tehingute korral on vaid kaardi kinnitamise vaev ning ka seda on võimalik automatiseerida. Pangakannete vastavusi on võimalik teha ka valuutade lõikes. 

Tarnija e-arved

Arvete digiteerimine on kõige mugavam viis ostuarve sisestamiseks. Kindlasti võib olla erandeid sõltuvalt ettevõtte spetsiifikast, kuid pool võitu on juba see, et programm ise koostab uue kontakti, mille saab siduda nii konto kui objektiga. Lisaks tuleb ostuarvelt info arve tasumiseks ka juhul, kui tarnija pangarekvisiidid on muutunud. See on väga mugav, kui tegu on püsikuludega, mis lähevad iga kuu samale kontole ja/või objektile.

E-arvete saatmine

Müügiarved saab programmist välja saata arve kaardi
kinnitamisega. Ei tule saata eraldi e-kirju manusega, see on väga suur aja kokkuhoid. Erinevad teenusepakkujad võimaldavad lisaks e-arvetele arveid saata ka internetipanka ning e-posti aadressile.

Lühiteed

Lohistage enim kasutatavad aruanded, registrid, seadistused jne lühiteedesse. Nende avamiseks kulutatud klikid vähenevad märgatavalt. Kindlasti hoidke silm peal ka Standard Booksi uuendustel, sest nii olete kursis programmi aina täienevate muudatustega ning saate vajadusel lühiteedesse asju lisada või sealt ebavajaliku eemaldada. Põhiregistrid, nagu Ostuarved, Tasumised, Arved, Laekumised, Kanded, võiksid kõik olla lühiteedes.

TSD ja KMD saatmine programmist

Ei mingit failide eksportimist ja importimist. Deklaratsioonid saab lihtsasti saata maksuametisse ühe nupuvajutusega ning seda ka kinnitatud kujul. Kui deklaratsiooni on vaja parandada, siis uue parandatud deklaratsiooni saab samamoodi saata programmi kaudu, tuleb vaid pidada silmas, et eelmine sama perioodi kinnitatud deklaratsioon on vaja eelnevalt kustutada.

Automaatlausendid (Moodul Finants > Seadistused > Automaatlausendid)

Väga mugav funktsionaalsus juhul, kui teil on vaja kulusid või tulusid jagada erinevate projektide/objektide vahel. Automaatlausendi koodid jäävad kasutamisel kiiresti meelde ja hoiavad kulude/tulude jagamisel projektide vahel arvutamise aega kokku. 

Automaatsed tasumised (Moodul Ostuarved > Registrid > Tasumised > Koosta Automaatsed tasumised)

Kui teil on palju ostuarveid, siis nende ühekaupa tasumise kaardile valimine on aeganõudev ja tülikas, seega kõige mugavam viis seda teha on automaatsete tasumiste kaudu.  Programm otsib ise vajalikud ostuarved tasumise kaardile välja ning sealt edasi on vaid „Saada panka“ nupu vajutamise rõõm.

Käibemaksukoodi kontroll (Moodul Finants > Seadistused > Käibemaksukoodid > vaheleht E > Kehtiv kuni)

See seadistus on mitu korda päästnud vale KM-koodi asetamisest müügiarvele. Kui seda koodi on siiski vaja kasutada, siis kontrolli eemaldamiseks on vaja lihtsalt kustutada kuupäev.

Kui soovid rohkem teada, miks valida Standard Booksi raamatupidamisprogramm, siis loe võimalustest lähemalt siit!

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Raamatupidamine, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Uudised

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest rääkis Excellent Business Forumil majandusanalüütik… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Kasutajalood, Hooldusteenindus, Müük ja ladu

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock Baltic OÜ jaoks katab… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Müük ja ladu

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete jaoks ülioluline omada tõhusat süsteemi… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.