Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 09. september 2021

Kas programm võimaldab koostada tasumised valmis automaatselt, vastavalt tasumistähtajale?

Tasumiste registri sirvimise akna “Koosta” menüüs on selle jaoks valik “Automaatsed tasumised“. Selle käsklusega andmisel otsib programm ostuarved, mis tuleks tasuda ja koostab vastavad Tasumise kaardid. Koostatud tasumised ei ole Tellitud ega Kinnitatud, ehk saad need üle kontrollida. Funktsiooni valimisel avaneb aken, milles saad määrata, millistele ostuarvetele tasumised koostatakse

Koostatakse eraldi tasumised iga valitud perioodi langeva tasumise kuupäeva kohta. Vaikimisi asetatakse kõik sama tasumise kuupäevaga ostuarved samale tasumisele sõltumata tarnijast (kui soovid eraldi tasumisi, märgi valik ‘Üks hankija tasumise kohta’).

Alates tähtajast, Kuni tähtajani
Määra neil väljadel kuupäevade vahemik, kuhu langevate tasumistähtaegadega ostuarvetele tasumised koostatakse. Kui need väljad on tühjad, otsitakse ainult sellised ostuarved, millel ei ole tasumistähtaega (kui selliseid leidub).

Tarnija
Määra tarnija, kelle ostuarvetele soovid tasumisi koostada. Jäta see väli tühjaks, kui soovid koostada tasumised kõigi tarnijate ostuarvetele.

Klass
Määra tarnija klassi, kui soovid kõigile sellesse klassi kuuluvatele tarnijatele tasumisi koostada. Jäta see väli tühjaks, kui soovid koostada tasumised kõigi tarnijate ostuarvetele.

Klassifikaator
Määra kontakti (tarnija) klassi, kui soovid kõigile selle klassifikaatoriga tarnijatele tasumisi koostada. Jäta see väli tühjaks, kui soovid koostada tasumised kõigi tarnijate ostuarvetele.

Valuuta
Määra valuuta, mida tasumistel kasutatakse. Otsitakse ainult selles valuutas registreeritud ostuarved. Kui see väli on tühi, otsitakse ainult valuutata (st kohalikus Valuutas) ja Baasvaluutas 1 (vastavalt Baasvaluutade seadistusele Üldises moodulis) registreeritud ostuarved.

Maks. summa
Määra siin maksimaalne tasutav summa. See summa peab olema ülaltoodud Valuutas. Tasutavate ostuarvete summa ei ületa siin määratud summat, kuid programm ei koosta osalisi tasumisi, et antud summat täpselt järgida. Ostuarved valitakse tasumiseks vastavalt nende tasumistähtaegadele.

Tas.viis
Määra Tasumisviis, mida tasumisel kasutatakse. Kui Tasumisviisi ei määrata, kasutatakse esimest Tasumisviisi nimekirjas.

Tas.kuup
Tasumiste koostamiseks peab olema määratud tasumise kuupäev siin või märgitud valik ‘Tasu tähtajaks’ allpool. Kui teed valiku “Tasu tähtajaks”, siis jäta Tasumise kp tühjaks.

Tasu tähtajaks
Märgi see valik, kui soovid koostada erinevad tasumised, millel võetakse Tasumise kuupäevaks ostuarve tasumistähtaeg. Kui oled selle valiku märkinud, ei arvestata ülaltoodud Tasumise kuupäeva.

Kasuta kassa-alet
Märgi see valik, kui soovid, et arvestataks ka kassa-ale võimalust. Sel juhul kasutatakse ostuarve Tasumise kuupäevana kassa-ale varaseimat kuupäeva.

Kaasaarvatud kreeditarved
See funktsioon võtab normaalseid Kreeditarveid (st need, millel on krediteeritava ostuarve number) alati arvesse. Selliseid kreeditarveid, millel krediteeritava ostuarve number puudub, arvestatakse ainult siis, kui oled märkinud selle valiku.

Üks tarnija tasumise kohta
Kasuta seda valikut, kui soovid, et igale tarnijale koostataks eraldi tasumised. Muidu koostatakse üks tasumine, millele võetakse kõik tasutavad ostuarved tarnijast sõltumata.

Vaata funktsiooni kasutamise videot SIIT

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi