Leia vastused

Kuidas lisada ostuarvele kassa-ale?Uuendatud 09. märts 2023

Kui tarnija pakub soodustust selle eest, et arve tasutakse õigeaegselt vastavalt ostuarvel näidatud maksetähtajale, siis saad kasutada programmis kassa-ale funktsionaalsust.

 1. Loo eraldi tasumistingimuse kaart
  Ostuarve sisestamisel tuleb kasutada spetsiaalset tasumistingimust. Moodul Ostuarve > Seadistused > Tasumistingimused.
  Sisesta allahindluse protsent “Kassaal. %”  väljale ja päevade arv “Kassaal. päevi“, mille puhul allahindlus rakendub. Tasumistingimuse tüüp peab olema märgitud “Tavaline“. Samuti määra päevade arv “Netopäevi“, et tasumistähtaega oleks võimalik arvutada.
  Kui sul on vaja kaheosalist allahindluse tingimust, siis kasuta lisaks välju “Kassaal. % 2” ja “Kassaal. päevi 2” . Näiteks, 10% allahindlus rakendub, kui tasud tarnijale 10 päeva jooksul ning 5 % soodustus rakendub, kui tasud tarnijale 20 päeva jooksul. Sellise näite puhul täida “Kassaal. %”  ja “Kassaal. päevi”  esimese osa jaoks (10% ale 10 päeva jooksul), ning “Kassaal. % 2” ja “Kassaal. päevi 2” teise osamakse (5% ale 20 päeva jooksul). “Kassaal. päevi 2” arvutatakse ostuarve kuupäevast, ehk antud näite puhul peaks olema 30.
 2. Määra “Kassa-ale” kontod
  Moodul Ostuarved > Seadistused > Lausendamine, ostud > vaheleht “Ostuvõlad“. Vajadusel määra erinevad kontod sõltuvalt tarnijate käibemaksutsoonist (Eesti/EL/Mitte EL). Allahindluse summa debiteeritakse “Kassa-ale” kontole, kui toimub tasumine tarnijale.
 3. Sisesta ostuarve tavalisel moel
  Vali tasumistingimuseks eespool loodud spetsiaalset tasumistingimuse kaarti. Allahindluse summa arvutatakse valemiga:
  arve kogusumma X kassa-ale %
  Kinnita ostuarve ja salvesta. Arvest tekkinud finantskannet kassa-ale summa ei mõjuta.
 4. Koosta Tasumise kaart
  Kui tarnija tasub arve, koosta Tasumine (moodul Ostuarved > Registrid > Tasumised). Kui sisestad tasumise reale tarnija poolt makstud ostuarve numbri, siis ilmub automaatselt lisarida allahindluse summaga. Arve numbriga real väheneb tasutud summa vastavalt allahindlusele.
 5. Kassa-ale arvutatakse automaatselt
  Kassa-ale summa arvutatakse valemiga:
  rea summad (83.33) + käibemaks (16.67) = kokku (100.00)
  kokku (100.00) * kassa-ale (10%) = 10.00

Kassa-ale summat ei ole ostuarve sisestamise aknas näha.

Ostureskontro aruanne arvestab samuti kassaale tasumistingimust ja oskab arvestada ostuarve võlga, vastavalt tasumise kuupäevadele.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus