Terje Vaikmäe

Kas rakendad neid Standard Booksi võimalusi?

Tarkvara arendamisel on oluline luua programm, milles on olemas kõik tööks vajalikud funktsioonid, aga samaväärselt oluline on see, et nende kasutamine oleks lihtne ja loogiline. Mõnikord ei tule kasutajad aga selle pealegi, et ühe või teise ülesande puhul on olemas “otsetee”, mis aitab säästa nii vaeva kui aega. Ka Standard Booksi tarkvaras on päris mitu otseteed, mida tasub teada ning targalt ära kasutada.

Lühiteed
Programmi põhiaknas on lühiteede jaoks eraldi osa, kuhu saad ise lisada kõike, mida heaks arvad. Sageli jätavad kasutajad selle täiesti tühjaks, teadmata, et sinna võib lisada erinevaid linke, arhiive, aruandeid ja teisi faile, millele on vaja kiiresti ligi pääseda. See ruum ongi mõeldud selleks, et saaksid sinna paigutada kõik need failid ja lingid, mida sul töö käigus pidevalt vaja läheb.
Juhise lühiteede seadistamiseks leiad siit

Kirjaklamber
Põhiaken on programmi süda ja just nagu lühiteede puhul, on kirjaklambri funktsioon mõeldud selleks, et saaksid vajalikule infole kiiresti ligi. Funktsiooni abil saad lisada programmis igale kaardile linke, lepinguid või muid faile. Näiteks, kui soovid kuvada kirjavahetuses kindlat aruannet, siis saab selle sinna külge siduda.
Juhend kirjaklambri kasutamiseks on siin.

Kaartide vahelised seosed
Kirjaklambri ikooni alt saab seadistada veel ühe mugava otsetee. Nimelt saad märgi alt siduda omavahel erinevaid kaarte ehk luua kaartide vahelisi seoseid. Seoseid saab paika panna nii käsitsi kui ka automaatselt.
Näiteks saad siduda ühe müügiarve ühe ostuarvega. Nii saad edaspidi avada müügiarve ning näha kohe, millise ostuarve põhjal see tehti. Või siis näiteks vaadata müügiarvel kirjaklambri ikooni alt, kas ja kuna on see välja saadetud e-mailina. Automaatselt tekivad seosed kaardi arhiivi, kui ühelt kaardilt koostatakse teine. Näiteks arvelt koostatakse kreeditarve, tellimusest lähetus ja arve jne.
Seoste loomise juhendi leiad siit.

Kaustad
Põhiaknas on selline ikoon nagu “Kaustad”, kust saad luua kontakti kõigi programmi kasutajate vahel. See on mugav viis jagada kõigile vajalikku infot, juhendeid, sisekorraeeskirju, lepinguid ja muud tähtsat.
Nagu ülal mainitud, saab kogu info lisada ka lühiteedesse, aga sellisel juhul on see nähtav ainult sulle. Kui näiteks tekib vajadus jagada infot mõne saabuva muudatuse või ürituse kohta, on hea see paigutada nii, et kõik kasutajad ligi pääseks.
Kaustade seadistamise kohta leiad rohkem infot siit.

Kuidas programmis otse suhelda?
Kasutajad saavad programmi sees oma kolleegidega tekstivestluse vormis otse suhelda. Kui peaks juhtuma, et räägid kliendiga telefonis ning vajad kolleegilt kiiresti nõu või informatsiooni, saad avada vestlusakna ja küsida. Samuti näed sealt telefoni ikooniga nupule vajutades, kes on praegu aktiivselt programmis sees ja kes mitte.
Funktsiooni kasutamise juhise leiad siit.

Klahvikombinatsioonid
Veel üks viis, kuidas programmis aega säästa ja elu lihtsamaks muuta, on võtta kasutusele erinevad klahvikombinatsioonid. Nii mõnegi toimingu puhul on hiirega rändamise asemel mugavam vajutada nuppe ja jõuda täpselt sinna, kuhu vaja.
Windows ja Mac programmiversioonide klahvide kombinatsioonid leiad siit.

Pakiautomaadid
Selleks, et müügiprotsessil paremini silm peal hoida, saad pakiautomaatide päringu abil programmis arvetele ja tellimustele ajakohase informatsiooni juurde lisada. Programm kuvab info saaja nime, aadressi, asukoha kirjelduse ja lahtioleku aja kohta. Kui oled pakiautomaatide funktsiooni seadistanud, hakkab programm infot kord ööpäevas automaatselt uuendama.
Juhend pakiautomaatide funktsiooni seadistamiseks on siin. 

Pangaliidesed
Soovi korral saab aktiveerida pankade andmevahetuse liidese ning seejärel programm suhtleb pankadega automaatselt, et programmi jõuaks info laekumiste, tasumiste ja muude liikumiste kohta. Praegu on liidestus olemas Swedbanki, SEB ja LHV pankadega, kuid tulevikus lisanduvad ka teised. Swedbank ja LHV võimaldavad teha makseid otse Standard Booksist, SEB praegu veel sellist võimalust ei paku.
Kõiki pankadega seotud toiminguid ei pea kasutaja ise käsitsi tegema. Programmile saab õpetada, millised finantskanded peaks programm pangafailist automaatselt koostama.
Juhendid vajalikele seadistustele leiad siit ja siit.

 

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Uudised, Standard Books

Standard Booksi äritarkvaras on ligi 30 erinevat võimalust, mis toetavad… Loe edasi

Kuidas Standard Books aitab müügitööd ja kliendisuhete organiseerimist?

24. mai 2024

Müük ja ladu, Standard Books

Müügitöö tegemine on oluliselt lihtsam kui sul on kõik andmed… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

21. mai 2024

Uudised, Excellent Business Forum

MKM digimajanduse osakonna juhataja võttis Excellent Business Forumil kokku,… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Raamatupidamine, Uudised, Kasutajalood

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana ning kirjutab TalTechis magistritööd raamatupidamise… Loe edasi

Kristi Piper
projektijuht

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Tekkis huvi? Proovi tasuta!

Tutvu Standard Books äritarkvara võimalustega lähemalt: jäta oma e-mail ja me võtame Sinuga personaalselt ühendust.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.

Liitu uudiskirjaga

Meie uudiskiri aitab Sul kursis olla viimaste Excellenti uudiste ja tootevärskendustega. Privaatsustingimustega saab tutvuda siin.

Aitäh!

Sinu kontaktandmed on meie kliendihaldurile saadetud. Võtame Sinuga ühendust.

Viga!

Andmeid ei õnnestunud saata.