Leia kiirelt!

Kõikide dokumentide paremas nurgas on “kirjaklambri” ikoon. Milleks seda kasutatakse?Uuendatud 29. juuli 2021

Standard Booksis ja Standard ERP-s on võimalik erinevaid faile, märkmeid või teisi kaarte siduda programmis olevate kaartide külge. Selliseid seotud objekte nimetatakse manusteks (“attachment“). Kõik kaardiaknad sisaldavad manuste nuppu kaardi ülemises parempoolses nurgas.

Kui kaardil on vähemalt üks manus, siis näeb ikoon pisut teistsugune välja. Sellele ikoonile vajutades näete kõiki kaardiga seotud manuseid. Avaneb manuste loetelu ehk arhiiv. Avanenud väikeses aknas on oma Operatsioonide(“rattakese“) menüü, mis sisaldab vajalikke funktsioone manuste lisamiseks, avamiseks ja eemaldamiseks. NB! Kaart või dokument, mille külge soovite manuseid lisada, peab olema eelnevalt salvestatud.

Manustena on võimalik kaartide külge lisada:
Failid
: Avage ikoonist arhiiv ning valige Operatsioonide (“hammasratta“) menüüst “Seo fail“. Avaneb aken, kus saate otsida selle faili asukoha, mida siduda soovite (PDF, Word, Excel, pilt vm).
Varem lisatud faili avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk manuste loetelus või valige Operatsioonide menüüst “Ava link“. Kui manus on lisatud failina, siis topeltklikk salvestab faili teie arvuti kõvakettale. Lihtsalt faili avamiseks valige Operatsioonide menüüst “Ava link“.
Vaata ka videot, kuidas faile lisada, SIIT

Märkmed: Avage kaardi küljes olev arhiiv ning valige Operatsioonide menüüst “Koosta märge“. Avaneb aken, kuhu saate trükkida vajalikud märkmed/teksti ning pealkirja (pealkiri on näha arhiivi akna loetelus).
Varem lisatud märkme avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk

Kaardid
: Saate ka erinevaid kaarte programmi sees üksteisega siduda. Selleks avage mõlemad dokumendid ekraanile ja lohistage ühe dokumendi manuste ikoon teise kaardi manuste ikooni peale.
Vaata ka dokumentide siumise videot SIIT

Aruanded
: Selleks, et aruannet kaardiga siduda, tuleks valmis aruanne esmalt ekraanile avada. Ekraanile genereeritud aruande päises asub samuti manuste ikoon, mille saate lohistada soovitud kaardi manuste ikooni peale.
Lisavõimalused:
Kui kaardiga on seotud palju manuseid, siis on võimalik grupeerida need eraldi arhiividesse ehk alamkaustadesse. Selleks avage manuste loetelu ning valige Operatsioonide menüüst “Koosta arhiiv“. Avaneb uue Arhiivi aken, kus saate uuele arhiivile nime anda (näiteks “Aruanded”, “Failid”). Salvestamisel lisandub arhiiv manuste loetelu etteotsa. Manuste lisamiseks lohistage neid soovitud arhiivi. Arhiivi avamiseks tehke sellel topeltklikk. Ülem-arhiivi naasmiseks kasutage noole ikooniga nuppe.

Manuse kustutamiseks tehke see aktiivseks ning valige “Redigeeri” menüüst valik “Eemalda“. Arhiivi kustutamisel toimige samamoodi, tähelepanu tuleb pöörata vaid sellele, et arhiivi sisu oleks enne kustutamist tühi.

 

(kirjaklamber)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus