Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 19. september 2023

Kõikide dokumentide paremas nurgas on “kirjaklambri” ja “nelja noolekesega” ikoonid. Milleks neid kasutatakse?

Standard Booksis ja Standard ERP-s on võimalik erinevaid faile või märkmeid siduda programmi kaartide külge. Selliseid seotud objekte nimetatakse manusteks (“attachment“). Kõik kaardiaknad sisaldavad manuste nuppe kaardi ülemises parempoolses nurgas.
* Otseteede Keskus (nelja noolekesega kujutis) – automaatselt või käsitsi lisatud seosed teiste programmi kaartidega.
* Manused (kirjaklambri kujutisega ikoon) – üldiselt lisatakse siia programmiväliseid faile või käsitsi kirjutatud märkmed.

Kui kaardil on vähemalt üks fail/manus, siis näeb Kirjaklambri ikoon pisut teistsugune välja. Sellele ikoonile vajutades näete kõiki kaardiga seotud faile/manuseid. Avaneb failide/manuste loetelu. Avanenud väikeses aknas on oma operatsioonide(“rattakese“) menüü, mis sisaldab vajalikke funktsioone failide/manuste lisamiseks, avamiseks ja eemaldamiseks. NB! Kaart või dokument, mille külge soovite faile/manuseid lisada, peab olema eelnevalt salvestatud.

MANUSED ehk KIRJAKLAMBER

Kirjaklambri alla on võimalik kaartide külge lisada:
Faile –
 Avage Kirjaklambri ikoonist arhiiv ning valige Operatsioonide (“hammasratta“) menüüst “Seo fail“. Avaneb aken, kus saate otsida selle faili asukoha, mida siduda soovite (PDF, Word, Excel, pilt vm).
Varem lisatud faili avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk failide loetelus või valige operatsioonide menüüst “Ava link“. Topeltklikk salvestab faili teie arvuti kõvakettale. Lihtsalt faili avamiseks valige operatsioonide menüüst “Ava link“.
Vaata ka videot, kuidas faile lisada, SIIT

Märkmeid – Vajutage kaardi peal Otseteede keskuse ikoonil ning valige operatsioonide menüüst “Koosta märge“. Avaneb aken, kuhu saate trükkida vajalikud märkmed/teksti ning pealkirja (pealkiri on näha arhiivi akna loetelus). Varem lisatud märkme avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk.

OTSETEEDE KESKUS

Kirjaklambri ikooni alla on võimalik lisada ainult faile. Teisi programmisiseseid kaarte ja dokumente saad lisada kirjaklambri kõrval vasakul asuva Otseteede keskuse ikooni alla. Siia tekivad ka automaatselt tekitatud seosed teiste dokumentidega (näiteks: tellimus – lähetus – arve). Siia saad kästisi lisada:

Kaarte – Saate ka erinevaid kaarte programmi sees üksteisega siduda. Selleks avage mõlemad dokumendid ekraanile ja lohistage ühe dokumendi manuste/kirjaklambri ikoon teise kaardi manuste või kirjaklambri ikooni peale.
Vaata ka dokumentide siumise videot SIIT

Aruandeid –
 Selleks, et aruannet kaardiga siduda, tuleks valmis aruanne esmalt ekraanile avada. Ekraanile genereeritud aruande päises asub samuti manuste ikoon, mille saate lohistada soovitud kaardi manuste ikooni peale.

LISAVÕIMALUSED:
* Kui kaardiga on seotud palju manuseid, siis on võimalik grupeerida need eraldi arhiividesse ehk alamkaustadesse. Selleks avage Kirjaklambri ikoon ning valige operatsioonide menüüst “Koosta arhiiv“. Avaneb uue Arhiivi aken, kus saate uuele arhiivile nime anda (näiteks “Aruanded”, “Failid”). Salvestamisel lisandub arhiiv manuste loetelu etteotsa. Failide lisamiseks lohistage neid soovitud arhiivi sisse. Arhiivi avamiseks tehke sellel topeltklikk. Ülem-arhiivi naasmiseks kasutage noole ikooniga nuppe.

* Manuse/faili kustutamiseks tehke see aktiivseks ning valige “Redigeeri” menüüst valik Eemalda. Arhiivi kustutamisel toimige samamoodi, tähelepanu tuleb pöörata vaid sellele, et arhiivi sisu oleks enne kustutamist tühi.

* Kui soovid, et dokumendi avamisel avaneks automaatselt ka lisatud manuste/failide aken, siis loe manuste eelvaatest SIIT

 

 

(attachment, kirjaklamber, lisatud failid, failide lisamine, manuste eelvaade, failide eelvaade, manuse eelvaade)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

15. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja, võttis… Loe edasi