Leia vastused

Kõikide dokumentide paremas nurgas on “kirjaklambri” ja “nelja noolekesega” ikoonid. Milleks neid kasutatakse?Uuendatud 31. jaanuar 2023

Standard Booksis ja Standard ERP-s on võimalik erinevaid faile või märkmeid siduda programmi kaartide külge. Selliseid seotud objekte nimetatakse manusteks (“attachment“). Kõik kaardiaknad sisaldavad manuste nuppe kaardi ülemises parempoolses nurgas.
* Otseteede Keskuseks (nelja noolekesega kujutis)
* Manused (kirjaklambri kujutisega ikoon)

Kui kaardil on vähemalt üks fail/manus, siis näeb Kirjaklambri ikoon pisut teistsugune välja. Sellele ikoonile vajutades näete kõiki kaardiga seotud faile/manuseid. Avaneb failide/manuste loetelu. Avanenud väikeses aknas on oma operatsioonide(“rattakese“) menüü, mis sisaldab vajalikke funktsioone failide/manuste lisamiseks, avamiseks ja eemaldamiseks. NB! Kaart või dokument, mille külge soovite faile/manuseid lisada, peab olema eelnevalt salvestatud.

Kirjaklambri alla on võimalik kaartide külge lisada:
Failid –
 Avage Kirjaklambri ikoonist arhiiv ning valige Operatsioonide (“hammasratta“) menüüst “Seo fail“. Avaneb aken, kus saate otsida selle faili asukoha, mida siduda soovite (PDF, Word, Excel, pilt vm).
Varem lisatud faili avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk failide loetelus või valige operatsioonide menüüst “Ava link“. Topeltklikk salvestab faili teie arvuti kõvakettale. Lihtsalt faili avamiseks valige operatsioonide menüüst “Ava link“.
Vaata ka videot, kuidas faile lisada, SIIT

Märkmed – Vajutage kaardi peal Otseteede keskuse ikoonil ning valige operatsioonide menüüst “Koosta märge“. Avaneb aken, kuhu saate trükkida vajalikud märkmed/teksti ning pealkirja (pealkiri on näha arhiivi akna loetelus). Varem lisatud märkme avamiseks või lugemiseks tehke sellel topeltklikk.

Kirjaklambri ikooni alla on võimalik lisada ainult faile. Teisi programmisiseseid kaarte ja dokumente saad lisada kirjaklambri kõrval vasakul asuva Otseteede keskuse ikooni alla. Sinna saad lisada:

Kaardid – Saate ka erinevaid kaarte programmi sees üksteisega siduda. Selleks avage mõlemad dokumendid ekraanile ja lohistage ühe dokumendi manuste/kirjaklambri ikoon teise kaardi manuste või kirjaklambri ikooni peale.
Vaata ka dokumentide siumise videot SIIT

Aruanded –
 Selleks, et aruannet kaardiga siduda, tuleks valmis aruanne esmalt ekraanile avada. Ekraanile genereeritud aruande päises asub samuti manuste ikoon, mille saate lohistada soovitud kaardi manuste ikooni peale.

LISAVÕIMALUSED:
* Kui kaardiga on seotud palju manuseid, siis on võimalik grupeerida need eraldi arhiividesse ehk alamkaustadesse. Selleks avage Kirjaklambri ikoon ning valige operatsioonide menüüst “Koosta arhiiv“. Avaneb uue Arhiivi aken, kus saate uuele arhiivile nime anda (näiteks “Aruanded”, “Failid”). Salvestamisel lisandub arhiiv manuste loetelu etteotsa. Failide lisamiseks lohistage neid soovitud arhiivi sisse. Arhiivi avamiseks tehke sellel topeltklikk. Ülem-arhiivi naasmiseks kasutage noole ikooniga nuppe.

* Manuse/faili kustutamiseks tehke see aktiivseks ning valige “Redigeeri” menüüst valik Eemalda. Arhiivi kustutamisel toimige samamoodi, tähelepanu tuleb pöörata vaid sellele, et arhiivi sisu oleks enne kustutamist tühi.

* Kui soovid, et dokumendi avamisel avaneks automaatselt ka lisatud manuste/failide aken, siis loe manuste eelvaatest SIIT

 

 

(attachment, kirjaklamber, lisatud failid, failide lisamine, manuste eelvaade, failide eelvaade, manuse eelvaade)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus