Leia vastused

Kuidas lisada väliseid faile kaartide külge?Uuendatud 24. jaanuar 2023

Standard Booksis ja Standard ERP-s on võimalik erinevaid faile siduda programmis olevate kaartide/dokumentide külge (PDF, Excel, Word, pilt vm). Selliseid seotud objekte nimetatakse manusteks (“attachment“). Kõik kaardid sisaldavad manuste nuppu (“kirjaklambri” kujutisega ikoon) iga kaardi ülemises parempoolses nurgas.

Kirjaklambri ikoonile vajutades näete kõiki selle kaardiga seotud manuseid ehk faile. Avaneb manuste loetelu. Avanenud väikeses aknas on oma operatsioonide(“rattakese“) menüü, mis sisaldab vajalikke funktsioone manuste lisamiseks, avamiseks ja eemaldamiseks.
NB! Kaart või dokument, mille külge soovite faile lisada, peab olema eelnevalt salvestatud.

Faili lisamiseks ava kirjaklambri ikoonist arhiiv ning vali operatsioonide menüüst “Seo fail“. Avaneb aken, kus saad otsida selle faili asukoha oma arvutis, mida siduda soovid. 

Varem seotud faili avamiseks või lugemiseks tee lehti Kirjaklambri ikoon, tee sellel topeltklikk manuste loetelus või vali operatsioonide menüüst “Ava link“. Kui manus on lisatud failina, siis topeltklikk salvestab faili sinu arvuti kõvakettale. Lihtsalt faili avamiseks vali operatsioonide menüüst “Ava link“.

Vaata VIDEOT

Kirjaklambri ikooni alla on võimalik lisada ainult faile, märkmeid, arhiive. Teisi programmisiseseid kaarte ja aruandeid saad lisada hoopis kirjaklambri kõrval vasakul asuva Otseteede keskuse (“nooled risti“)  ikooni alla. Loe kaartide sidumisest SIIT

 

(attachment, kirjaklamber, lisatud failid, failide lisamine)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus