Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 15. juuli 2021

Aruanne “Konsolideeritud bilanss”

Aruande leiad moodulist Konsolideerimine > Aruanded.

Konsolideerimise moodulis asuv Bilansi aruanne on sarnane standardaruandega, mis asub Finants moodulis, ning see kasutab sama aruandekirjelduse seadistust (aruande kirjeldamisest loe SIIT)

Võrreldes Finantsi mooduli aruandega on Konsolideeritud mooduli aruandes need erinevused:

  • Konsolideeritud bilansi aruande määramisaknas on lisavalik “K.a. tütarettevõtted”. Kasuta seda valikut, kui soovid koostada konsolideeritud bilanssi, mis kaasab kõik grupi ettevõtted.
  • Konsolideeritud bilansi aruandes on summad näidatud grupi valuutas. Kui vaatad aruannet Finantsi moodulis, siis saab valida, kas  aruandes on summad Baasvaluutas 1 või Baasvaluutas 2.
K.a. tütarettevõtted
Kui vaatad Bilansi aruannet emaettevõtte alt, siis märgi see valik, et aruanne sisaldaks nii ema- kui ka tütarettevõtete finantskandeid. Kui seda valikut ei märgi, siis ilmub standard bilanss, kus on ainult emaettevõtte kanded. Kui tütarettevõtteid ei eksisteerigi, siis see valik ei muuda aruande sisu.

Drill Down

Kui käivitad Bilansi aruande emaettevõttes ja märgid valiku “K.a. tütarettevõtted“, siis on aruandes olemas nn. drill-down funktsioon. Drill-down võimaldab aruandes minna andmete sisse ja näha iga tütarfirma kandeid, kuigi aruande käivitad emaettevõttes. (loe drill down kohta SIIT)

Kui vajutad bilansis Konto numbri peale (sinine link), avaneb uus aruanne selle konkreetse konto kohta, kus on näha iga tütarfirma tulemused selle konto kohta. Siiski, siin alam-aruandes on näha kogu konto tulemus, “Osaluse %” seadistust ja märget “Vähenda osaluse % alusel” konto kaardil ei arvestata. Mistõttu peaaruande ja alam-aruande summad võivad erineda.

Kui nüüd omakorda teha drill down tütarfirma konto numbri peal, siis avaneb Pearaamatu aruanne selle kontoga seotud finantskannetega, mis sisestatud tütarettevõttes.

Kui vajutad kande numbri peale, saad ekraanile avada konkreetse kande.

Konsolideeritud bilansi aruande juhise koos näidispiltidega leiad siit: hansamanuals.com (ingl.k)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Lippude tootmine kiireks ja sujuvaks

26. veebruar 2024

Lippude ja tekstiiltoodetega… Loe edasi

Excellent Business Forum – kergitame saladusloori sündmuse osas!

21. veebruar 2024

Eelmisel aastal alguse saanud uus… Loe edasi

Seadmete hooldusprotsessid lihtsaks!

21. veebruar 2024

Standard Books äritarkvara… Loe edasi