Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 05. september 2023

Finants mooduli seadistus “Kandesisestus”

Moodul Finants > Seadistused > Kandesisestus

Selles seadistuses on mõned valikud, millega määratakse Kande kaardi toimimine.

Hoiata vale kirjendamise korral–  Kui sisestad kontosid Kontode registrisse (nähtav Finantsis ja Üldises moodulis), tuleb määrata, kas kontot kasutatakse tavaliselt Kande kreedit poolel, deebet poolel või mõlemal. Kontode puhul, mida tavaliselt kasutatakse ühel poolel (nt deebet poolel), saad kasutada hoiatust, kui seda kontot üritatakse nt krediteerida. Hoiatus ei takista konteeringut sisestamast. Kui soovid sellist hoiatust, märgi antud valik.

Hoiata automaatkannete ülekirjutamisel – Märgi see valik, kui soovid, et programm hoiataks, kui üritad Automaatlausendil midagi muuta.

Hoiata kui kande number ei kuulu seeriasse – Selle valiku aktiveerimisel annab programm hoiatava teate, kui salvestatava kande number ei ole 1 võrra suurem eelmisest kandenumbrist. Sõltumata teatest on sul võimalik kanne ikkagi salvestada (eeldusel, et salvestatav number kuulub seadistuses kirjeldatud vahemikku).

Kasuta kinnitamata kandeid – Selle valikuga on Kanded vabalt parandatavad ka peale salvestamist.
Kui kasutad seda funktsiooni, saad seda piiritleda Üldise mooduli seadistuses “Kuu lukustamine“, märkides kuupäeva väljale “Sule kinnitamata kande sisestus“. Kui siia on mingi kuupäev sisestatud, saad parandada vaid sellest kuupäevast hilisemaid Kandeid. Kandeid, mille operatsioonikuupäev on sellest kuupäevast varasem või sama, muuta ei saa. Kuud tuleb sulgeda kronoloogiliselt. Ei ole võimalik sulgeda juuni Kandeid, kui mai on veel avatud.

Kontonimi ettevõtte keeles – Kui oled “Ettevõtte andmed” seadistuses (Üldine moodul) täitnud ära Keele koodi ja märgid siin valiku, siis kuvatakse Bilansis, Kasumiaruandes, Käibeandmiku aruandes konto vastavas keeles. Eeldusel, et oled varem Konto kaartidele Keele ja tõlked ühe korra lisanud.

Kontrolli korrespondeerumist – Programmis on funktsioon, millega võid allutada Kande mõlema poole (deebet/kreedit) kontod teatud reeglitele (korrespondeerumise reeglitele). Märgi see valik, kui soovid, et programm takistaks sisestamast Kandeid, mis ei vasta nendele reeglitele. Korrespondeerumise reeglitega tagatakse, et Kanded sisestatakse selgelt ning on näha, milline kreeditkonteering mingit deebetkonteeringut tasakaalustab. Kui kasutad seda funktsiooni ja pead sisestama Kande, mille puhul korrespondeeruvus ei ole üheselt mõistetav (st et Sa ei saa Kannet salvestada), pead korrespondeeruvuse paika panema käsitsi kasutades selleks vastavat välja Kande F osal.

Järjesta kandel objektid – Kasuta seda valikut, kui soovid, et kandereal olevad Objektid järjestataks. Objektid järjestatakse, kui oled need sisestanud ja liigud järgmisele reale.

Sisestusklahv – Võid valida, kas Enteri vajutamisel liigub kursor Kandel ka Objekti ja Sisu väljadele või hüppab nendest üle. Neile väljadele saad vajadusel siiski liikuda hiirega, tabulaatoriga või nooleklahvidega.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi