Leia vastused

Kas ma saan Merit Aktivast lihtsalt kõiki andmeid Booksi üle tuua?Uuendatud 25. veebruar 2021

Andmed on võimalik importida, kui imporditava faili sisu on HansaWorld (Standard Booksi) formaadis. Praeguse info kohaselt ei ole Meritil spetsiaalset eksporti sobivas formaadis. Andmeid on võimalik viia sobivasse formaati Excelis. Kuna toiming on piisavalt keeruline tavakasutaja jaoks, siis soovitame selleks kasutada konsultandi abi.

Üldise praktika kohaselt ei impordita teisest majandustarkvarast kõiki andmeid. Kuna igal tarkvara arendajal on dokumentidel erinevad formaadid, siis ei ole mõistlik (näiteks arvete, tellimuste, kannete jm dokumentide) formaatide Excelis muutmine. Enamasti tuuakse teisest tarkvarast üle põhiregistrid, näiteks kliendid, tarnijad, põhivarad, tooted/teenused jm sarnane.

Uute dokumentide (arved, tellimused, saatelehed jm) sisestamiseks tuleb programmi sisestada algsaldod. Näiteks: laekumata müügiarved, tasumata ostuarved, kontode saldod saldoaruande põhjal, toodete laoseisud.

Põhiregistrite formaadid on võimalik sobivasse formaati viia firma oma IT tugiisiku poolt. Põhiregistrite formaadid on leitavad programmis Tehnika moodulis aruandes “Eksport/import formaadid“. Võimalik on ka paluda näidisfaili konsultandilt. Kui andmete üleviimisel varasem kogemus puudub, soovitame kasutada konsultandi abi.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus