Leia vastused

Kas ühes ettevõttes sisestatud kanded saab üle viia samas andmebaasis asuvasse teise ettevõttesse?Uuendatud 12. jaanuar 2023

Kui andmebaasis on rohkem kui üks ettevõte, siis Ettevõtetevaheline Risttoimingute moodul võimaldab koostada finantskande ühes ettevõttes, mille peale tekib automaatselt finantskanne ka teise ettevõttesse samas andmebaasis. Automaatne kanne tekib juhul, kui kasutad kindlaid kontosid ja objekte. Selline tegevus on kasulik näiteks siis, kui on vaja jagada üüri kulusid ja tulusid ema- ja tütarettevõtete vahel; liigutada raha pangakontode vahel jms.

Soovitatav on kasutada erinevaid Kannete Numbriseeriaid nendes kahes ettevõttes. Numbriseeriad saad seadistada Finants mooduli seadistuses “Numbriseeriad – Kanded”.

Ainuke seadistus tuleb eelnevalt teha esimeses ettevõttes ehk selles ettevõttes, kus koostad algse finantskande. Mine moodulisse Ettevõtete risttoimingud > Seadistused > Ettevõtete risttoimingute reeglid. Sama seadistus ilmub nähtavale ka Finantsi moodulis, kui Ettevõtete risttoimingute moodul aktiveerida. Tegemist on registriga, kus on kirjeldatud reeglid, mis tingimustel koostatakse kanne teise ettevõttesse. Iga konto või konto/objekti kombinatsiooni kohta tuleb teha eraldi kaart.

Loe täpsemalt seadistuste ja kasutamise kohta siit: PDF juhend

Funktsioon on kasutatav Standard ERP paketiga. Standard Books paketile on võimalik funktsionaalsus lisada erilahendusega (HAL).

 


(ristkasutus, ristkanded)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus