Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 06. jaanuar 2017

Kassa mooduli seadistamise ja kasutamise juhend

Kassamoodulis registreeritakse erinevad sularahatoimingud. Võid sisestada iga sularahatoimingu eraldi või registreerida kogu päeva laekumised ühe toiminguna eeldusel, et nende kõigi puhul on kasutatud sama müügikontot ja kassa- või pangakontot. Samuti võid registreerida üheskoos kõik päeva tasumised.

Kui Sinu firma arveldab vaid sularahas, saad kõik sularahatoimingud sisestada otse Sissetuleku- ja Väljaminekuorderite registritesse. Sissetulekuorderite registris salvesta müügitehingud ja Väljaminekuorderite registris ostutehingud. Samuti võid antud registrites salvestada Müügi- ja Ostuarvete ning Kreeditarvete tasumised sularahas, sularahaettemaksud ja firma töötajatega teostatud sularahatoimingud.

Sissetuleku- ja Väljaminekuorderite registrites ei peeta arvestust ostetud ja müüdud Artiklite üle. Seepärast peaksid sularahatoimingud, mis muudavad laoseisu, sisestama kõigepealt Arvete ja Ostuarvetena, määrates neile Sularaha-tüüpi tasumistingimuse.

Arvetest saad seejärel koostada kassatoimingud, kasutades kas Operatsioonide menüü funktsioone Koosta kassasissetulek ja Koosta kassaväljaminek, või hooldusfunktsioone Koosta koondkassasissetulekud ja Koosta koondkassaväljaminekud. Antud funktsioonidega tagad, et kõik sularahatoimingud (ka sellised, mis mõjutavad laoseisu) on registreeritud Sissetuleku- ja Väljaminekuorderite registrites ning kajastuvad Kassaraamatu aruandes.

Juhend Standard Books versioonile: PDF

Juhend ERP/Enterprise versioonile: hansamanuals.com

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Milline on raamatupidamise tulevik?

16. mai 2024

Ärigeenidega Ksenija Germ töötab raamatupidajana… Loe edasi

Raamatupidamisprogramm raamatupidajale

15. mai 2024

Excellenti raamatupidaja Marianne Reinsoo… Loe edasi

Digisillad tulevikku: digitaliseerimine ja andmevahetus

15. mai 2024

MKM digimajanduse osakonna juhataja, võttis… Loe edasi