Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 11. juuni 2020

Kuidas ma tean, kas dokument on Telemasse jõudnud?

Kui oled Standard Books programmist Lähetuse ära saatnud, on sul võimalik jälgida selle hetkeseisu kuni Telema serverisse jõudmiseni. Jälgida saad kahel viisil:
A)
moodul Logistika > Aruanded > “Telema Lähetuse hetkeseis”;
B) moodul Logistika > Registrid > Lähetused > ava soovitud Lähetus > operatsioonide (“hammasratta”) menüü > “Telema lähetuse hetkeseis

Aruandest on võimalik näha neid staatuseid:

  • Ei ole saadetud – juhul kui lähetus on kinnitatud, aga pole eksporditud.

  • Programmist saatmisel – dokument on Telemasse edastamise järjekorras.

  • Programmist saadetud – dokument on Telemasse jõudnud.

  • Saatmine ebaõnnestus – dokumendi edastus Telemasse ebaõnnestus.

Saatmise ebaõnnestumise puhul luuakse lähetuse kaardi manusesse märge (üleval paremas nurgas kirjaklambri ikoon), kus on võimalik lugeda täpsemat veateadet saatmise ebaõnnestumise kohta.
Kui põhjuseks on puudus dokumendi täitmisel, siis on võimalik kasutajal, kellel on vastav kasutajaõigus, dokument avada muutmiseks, teha vajalik parandus ning saata Lähetus uuesti (uuesti saatmisest loe artikli lõpust).
 
Sama loogika kehtib müügiarve saatmise kohta. Kui oled arve ära saatnud, on sul võimalik selle hetkeseisu kuni Telema serverisse jõudmiseni. Jälgida saad müügiarve peal, valides operatsioonide(„hammasratta“) menüüst „Telema arve hetkeseis“. Aruandest on võimalik näha samu staatuseid, nagu eelpool kirjeldatud.
 
Saatmise ebaõnnestumise puhul luuakse arve kaardi manusesse märge (üleval paremas nurgas kirjaklambri ikoon), kus on võimalik lugeda täpsemat veateadet saatmise ebaõnnestumise kohta. Kui põhjuseks on puudus dokumendi täitmisel, siis on võimalik kasutajal, kellel on vastav õigus, dokument avada muutmiseks, teha vajalik parandus ning saata Arve uuesti (uuesti saatmisest loe artikli lõpust).
 

Kui soovid näha kõikide dokumentide hetkeseisu, mida oled Telemasse saatnud, siis saad kasutada aruannet „Telema dokumentide hetkeseis“ (moodul Logistika > Aruanded). Sealt saad teada vigadest, mis on tekkinud Telemasse dokumentide saatmisel.
Näita ka veata dokumente” valikuga näidatakse ka „Saadetud“ staatusega dokumente.
 
Kui sul oli vaja teha dokumentides parandusi ja soovid nüüd saata uuesti Telemasse, siis on 2 võimalust:
A) Kui kasutad automaatset dokumentide edastamist kinnitamisel, siis piisab uuesti kinnitamisest. (Automaatse saatmise kohta loe SIIT )
B) Kui kasutad käsitsi dokumendi eksportimist, siis vali ise dokumendi peal operatsioonide menüüst “Ekspordi arve” (või “Ekspordi Lähetus“).

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. aprill 2024

Viimsi Vesi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. aprill 2024

APRILLI NIPID Mis… Loe edasi