Leia vastused

Kuidas pangafaili importimisel käsitleda ridu, mis ei ole müügi- ega ostuarvetega seotud?Uuendatud 09. november 2023

Moodul Müügiarved > Seadistused > SEPA pangafaili import
Siin seadistuses saad määrata, mida importida soovid. Märgi siin “Koosta=Kanded” ja “Töötlemata kanded”. Sel juhul on võimalik töötlemata kannetest koostada finantskanded ja vastavused ehk reeglid järgmiste automaatsete kannete jaoks.

Pangaväljavõtte importimisel tuuakse Standard Books’i kõik tehingud, mis failis eksisteerivad. Read, mis ei ole seotud arvetega laekumistega/tasumistega või mille puhul süsteem ei suuda tuvastada kliendiga/tarnijaga seotud infot, nende ridade info suunatakse moodulisse Finants > Registrid > Töötlemata kanded

Kui kasutaja hakkab koostama Töötlemata kanded registrist dokumenti (Laekumine, Tasumine, Kulutuse väljamakse, Finantskanne või Ära koosta midagi), salvestatakse töötlemata kande tüüp ja seos vastava registriga. Järgmisel pangaväljavõtte faili importimisel on Standard Books võimeline automaatselt tuvastama sama tüübiga kande ja lisama selle vastavasse registrisse automaatselt või vahele jätma.
Näiteksesimene kord jääb pangateenustasu Töötlemata kannete registrisse, kuna programm ei tea veel, milliseid kontosid soovitakse kasutada. Kui nüüd koostada sellest Töötlemata kande kaardist finantskanne ja siduda see pangakannete vastavusega, siis järgmine kord juba oskab programm automaatselt sellisest tehingust teenustasu kande koostada, samade kontodega.

Kui soovid Töötlemata kandest luua finantskande vastavuse, järgi neid juhiseid siit: PDF (alates lk 10)

Vaata ka pangaväljavõtte kasutamise veebiseminari salvestust: VIDEO

 

 

(maksefailid, maksekorraldused, maksekorralduste, pangafailide, pangaväljavõte, panga väljavõtte, panga maksed, pangamaksed, pangatehingud, pangatehingute)

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus