Leia vastused

Kuidas saab programmis kaupa reserveerida?Uuendatud 16. märts 2023

Artiklite reserveerimine on võimalik 3 viisil. Sõltuvalt ettevõtte tööprotsessidest võib valida sobiva. Soovitame kasutada korraga ainult ühte varianti, et kõik kasutajad toimiksid ühtemoodi.

A) Artiklite liigutamine teise lattu.
Selle variandi eeliseks on see, et reserveeritud kogused kajastuvad ka kõikides Laoseisu aruannetes. Samuti ei eelda see variant Müügitellimuste kasutamist. Võid luua mitu nn. virtuaalset ladu iga müügimehe jaoks (Logistika mooduli seadistus Laod). Kui kasutaja soovib reserveerida kindlad tooted ja kogused, siis tuleb vastavad artiklid liigutada põhilaost oma lattu, kasutades Laoliikumist. Laoliikumise kinnitamisel väheneb põhilao saldo ja suureneb virtuaalse lao saldo. Kasutaja saab siis müüa kauba oma laost või liigutada artiklid tagasi põhilattu.

B) Reserveerimine kinnitamata Lähetuse/saatelehe koostamisel.
Selle variandi kasutamine eeldab, et vaba laoseisu jälgitakse artikli hetkeseisu aknas. Laoseisu aruandes reserveering ei kajastu. Selle variandi kasutamine eeldab müügitellimuste kasutamist. Lisaks tuleb teha 2 seadistus
1.Logistika mooduli seadistuses Laoseadistused märkida valik “Vähenda laokogust lähetustel =Kui lähetus tehtud”.
2.Müügiarved mooduli seadistuses “Artikli seadistused” tuleb märkida valik “Näita artikli hetkeseisu akent”.
Kui kasutaja soovib reserveerida teatud kogused, siis tuleb müügitellimusest koostada Lähetus, kuid jätta see kinnitamata. Kinnitamata lähetuse dokument reserveerib koguse ja vähendab näidatavat laoseisu artikli hetkesisu aknas. Reserveeringu vabsatamiseks tuleb kinnitamata lähetuse kaart kustutada (Kaart menüü Kustuta).
NB! Lähetusi ei tohiks jätta kinnitamata pikemaks ajaks. Lähetused tuleb kinnitada ajaliselt kronoloogilises järjestuses (vanemad enne).

C) Reserveerimine müügitellimusega.
Enne funktsiooni kasutamist tuleb Müügiarvete mooduli seadistuses “Artikli seadistused” märkida valik “Näita artikli hetkeseisu akent”. Reserveerimiseks piisab müügitellimuse kaardil märkida valik “Reserveeritud”. Sellega reserveeritakse kõik artiklid, mis tellimusele sisestatud. Reserveeringu vabastamiseks saab linnukese tellimuselt eemaldada.

Kui “Tellimuste seadistuses”(moodul Müügihaldus) on märgitud valik “Ära luba reserveerida rohkem, kui laos”, ei saa tellimust reserveerida, kui laos ei ole tellimuse täitmiseks vajalikku kaubakogust.
Teatud kasutajatel saad keelata Tellimuste reserveerimise. Seda tehakse Kasutajagruppidega.

NB! Reserveeritud koguseid on näha ainult artikli hetkeseisu aknas, mitte Laoseisu aruandes.

 

(laoreserveeringu, kauba reserveerimine)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus