Leia vastused

Tarnija saatis ostuarve e-arvena, kuidas see siduda laosissetulekuga?Uuendatud 27. aprill 2023

Tavaliste tarnija e-arvetega ega nendest koostatud ostuarvetega ei tule kaasa tarnija toodete infot, mistõttu programmil puudub vajalik info laosissetuleku koostamiseks. Selleks tuleb ostuprotsessi alustada Ostutellimusest.
Seadistused:
A) Kui soovid, et Tarnija e-arve saabumisel oleksid automaatselt täidetud artiklite andmed, siis koosta Ostuartiklid. Kui ostuartiklid on tarnijate kohta koostatud siis Tarnija e-arvel täidetakse automaatselt info artiklite infoga. Ostuartiklite kohta loe täpsemalt SIIT
B) Kui Ostuartikleid ei ole kasutusel, siis tarnija Kontakti kaardile tuleb lisada märge “Tarnija artikkel ostuarvele artiklina“. Lisaks pead koostama artiklite kaardid (moodul Müügiarved > register Artiklid), mis on täpselt samade koodidega nagu tarnija tootekoodid.
Ostutellimuse koostamine:
2. Koosta Ostutellimus. Ostutellimuste kohta loe täpsemalt SIIT
3. Saada ostutellimus oma tarnijale.
Kui sinu ettevõte Ostutellimusi ei kasuta, siis loe võimalust juhise lõpus.
Punktid 4.-6. tuleb kokku leppida ja selgitada tarnijaga.
4. Kui tarnija ostutellimuse kätte saab, siis tema jaoks on tegemist müügitellimusega. Tarnija peab oma süsteemis müügitellimuse peale sisestama sinu saadetud ostutellimuse numbri.
5. Tarnija koostab oma süsteemis müügiarve. Müügiarvel peab samuti olema märgitud sinu ostutellimuse number.
6. Tarnija saadab oma süsteemist e-arve sulle.
Laosissetuleku koostamine:
7. Nüüd saad Laosissetuleku koostada Tarnija e-arve dokumendi pealt (“Koosta” menüüst) või algse Ostutellimuse pealt.
Tarnija e-arvelt saad koostada laosissetuleku vaid siis, kui Tarnija e-arvel on ka artiklid+kogused täidetud (vt eespool Seadistused). Vajadusel saad need Tarnija e-arvele käsitsi lisada C-osale.

Ostuarve koostamine:
8. Kui tarnija e-arve jõudis sinu Standard Booksi programmi, siis sulle saabunud Tarnija e-arve kaardil (vahelehel “Tunnused“) on näha väli „Meie tell. nr.“, mis tuli e-arvega kaasa. Kui see on puudu, siis saad selle ka käsitsi sisestada (algse ostutellimuse dokumendi nr).

9. Nüüd saad sellest Tarnija e-arvest koostada Ostuarve, valides Koosta menüüst “Ostutellimusest ostuarve“. Ostuarvele tuleb kaasa ka sinu algse ostutellimuse number (väli “OT. number“). Niimoodi tekib automaatselt seos Ostuarve ja Ostutellimuse vahel.
Vajadusel võid Ostuarve koostada “Tarnija e-arvest” ka enne Laosissetuleku koostamist, valides Koosta menüüst “Ostutellimusest ostuarve”. Sel juhul tuleb Ostutellimusel märkida linnuke “Arve enne laosissetulekut”.
NB! Igal juhul, kui ostuarve saabub tarnijale e-arvena, siis Ostuarve tuleb koostada “Tarnija e-arve” dokumendi pealt, mitte Ostutellimuse pealt. Sellisel juhul tagastatakse e-arve operaatorile info ERP dokumeni numbriga.
Sellises järjekorras teostatud dokumentide sisestus seob programmis omavahel ära Ostutellimuse, Ostuarve ja Laosissetuleku dokumendid.
Kui sinu ettevõte Ostutellimusi ei kasuta, siis saad Tarnija e-arvest koostada ka ainult Laosissetuleku ja Ostuarve. Laosissetuleku koostamiseks peab Tarnija e-arvel olema täidetud artiklid+kogused (vt eespool Seadistused). Lisa need käsitsi Tarnija e-arvele C-osale. Ostuarve koostamiseks vali “Tarnija e-arve” peal Koosta menüüst “Ostuarve“.
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus