Avaleht> Kasutajatugi> Alustamine> Algandmete sisestamine> Kuidas sisestada ladude algsaldosid?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 18. jaanuar 2024

Kuidas sisestada ladude algsaldosid?

Lao algsaldod on vajalik sisestada ainult juhul, kui sul on programmi kasutuselevõtmise hetkel reaalne laoseis. Kui ettevõte alles alustab tegevust ja laos kaupa pole, siis laosissetulekut pole vaja koostada.

Lao algsaldode fikseerimiseks tuleb sisestada arvestuse algusele eelnenud kuupäevaga Laosissetuleku dokument, kuhu märgitakse kõikide artiklite koguselised laoseisud ja nende ostuhinnad. Seerianumbritega artiklite puhul iga seerianumber eraldi reale. Näiteks, kui alustad 1. jaanuarist programmi kasutamist, siis koosta laosissetulek 31. detsembri kuupäevaga.

Kui sa soovid sisestada artiklite hinnad täpsete FIFO hindadega, siis võid sisestada laosissetulekule ühte artiklit mitu korda (erinevatele ridadele) erinevate hindadega. Esimese rea artikkel läheb FIFO järjekorda varem ehk hiljem läheb see laost välja samuti varem kui temale järgneva rea artikkel.

Tarnijat laosissetulekule märkima ei pea, kui sisestad algsaldot. Kui sul on mitu ladu tuleb iga lao laoseis sisestada eraldi Laosissetuleku kaardile.

Vaata ka VIDEOT


NB! OLULINE

Kui algsaldode sisestamine toimub arvestusaasta keskel, eesmärgiga laoseisu korrigeerida (näiteks, kronoloogia mittejälgimise tõttu olid kogused miinuses), siis tuleb korrigeerimisel Laomhakandmine sisestada ühel päeval, vajadusel muuta seadistus, ning Laosissetulek sisestada laomahakandmisele järgmisel päeval. Ehk seadistuse muutmise korral peavad mahakandmine ja sissetulek olema erinevate kuupäevadega.
Kui oled juba Lao mooduli kasutamist alustanud, ei tohi Kuluarvestuse seadistuse valikuid arvestusaasta keskel muuta, kuna siis ei pruugi FIFO/LIFO arvestus enam olla korrektne. Kui soovid seda siiski teha, pea eelnevalt nõu Excellenti konsultandiga.

 

(lao algsadod)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi