Leia vastused

Kuidas sisestatakse uusi numbriseeriaid erinevates moodulites?Uuendatud 04. mai 2023

Numbriseeriad ehk dokumentide järjekorra numbrid on võimalik seadistada, kui soovid ühe registri piires kasutada erinevaid numbrite vahemikke. Näiteks, erinevatel kontoritel on oma numbrid või erinevatel müügitiimi liikmetel.

Numbriseeriad saad sisestada igas moodulis Seadistuste nimekirjas “Numbriseeriad – (dokumendinimi).
Seadistuse aknas täida:
seeria algusnumber ja lõppnumber (kasutada ei saa tähti, tühikut ega kirjavahemärke);
kuupäevad alates ja kuni;
kommentaar; 
määra, kas kanded koostatakse (vaikimisi alati koostatakse).

Vaata ka seadistuse VIDEOT

NB! Oluline teada:
* Numbriseeria peab igal aastal olema unikaalne, st ei tohi olla sama, mis eelmisel aastal. Uue majandusaasta numbriseeriad tuleb sisestada seadistusse juba enne, kui uus aasta on käes. See on eriti oluline nende dokumentide korral, mis automaatselt Standard Booksi imporditakse (näiteks: Telema tellimused, pangaliidestuste laekumised/tasumised, kanded, tarnijate e-arved jne.)

* Numbriseeriate seadistused võib uues ettevõttes jätta ka tühjaks, siis hakkab programm dokumente ise automaatselt 1-st numereerima. Majandusaasta vahetumisel siis midagi täiendavalt tegema ei pea. Sellist lihtsat kasutusviisi saad kasutada vaid siis, kui sa ei impordi dokumente välistest süsteemidest.

* Kui numbriseeriate seadistuses aastatega kõik read täis saavad, siis saad seadistused tühjendada moodulis  Tehnika > Funktsioonid > Hooldus > Tühjenda numbriseeriate seadistused. NB! Hooldus kustutab kõikides moodulites numbriseeriad.

* Kui sul on aktiivse perioodi jaoks mitu numbriseeriat vaja kasutada, siis pane kõige ülemisele ehk esimesele reale see numbrite vahemik, mida soovid, et programm vaikimisi kasutab. Dokumendi peal saad käsitsi valida kõiki aktiivse perioodi numbriseeriaid.
Tühja rea lisamisest kõige ette loe SIIT

 

(dokumentide numbrid, seerianumbrid, numeratsioon, dokumendinumbrid, dokumendinumber, number)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus