Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Logistika/Ladu> Registrid> Laosissetulekud> Kuidas toimub transpordi kulu lisamine laosissetulekule?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 14. veebruar 2023

Kuidas toimub transpordi kulu lisamine laosissetulekule?

Kauba lattu võtmisel on võimalik lisada artikli omahinnale juurde ka transpordi kulu, nii et lattu võetud toote hind sisaldab ka transpordikulu. Transport on võimalik sisestada laosissetulekule jalusesse “Transport” väljale või H.osale “Trans. kul.” veergu.

Artikli transpordikulu (ühiku kohta) lisatakse laosissetuleku ostuhinna kogusummale. Transpordikulu on kohalikus valuutas (Baasvaluutas 1). Transpordikulu saad lisada igale reale eraldi või sisestada summa kogu saadetise kohta kokku.

Jalusesse sisestatud transpordi kulu kogusumma jagatakse ridade vahel ära vastavalt iga rea ostuhinna summale. Et transpordikulu jaotuks õigesti, määra transpordikulu alles siis, kui ridadele on kõik andmed artiklite ja nende koguste kohta sisestatud.

Ostutellimusest koostatud laosissetulekule sisestub transpordikulu ostutellimuse jalusest Transpordi väljalt või, kui see on tühi, ostutellimusel “Muu” osalt Transpordikulu väljalt (jagatuna proportsionaalselt ridade vahel).

Laosissetulekust koostatud finantskandel krediteeritakse transpordikulu summas Laosissetuleku transpordikulu kontot seadistusest “Lausendamine Ladu“.
Kui jaluses märgitud transpordikulu jagamisel ridade vahel jääb teatud summa üle, kantakse see summa Transpordi hinnaerinevuse kontole seadistusest “Lausendamine,Ladu“.

Kui sisestad valuutas Laosissetulekut, siis tuleb Transpordi ja Tollikulu sisestada alati kohalikus valuutas (baasvaluuta 1) .

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi