Leia kiirelt!

Kuidas toimub transpordi kulu lisamine laosissetulekule?Uuendatud 26. juuni 2018

Kauba lattu võtmisel on võimalik lisada artikli omahinnale juurde ka transpordi kulu, nii et lattu võetud toote hind sisaldab ka transpordikulu. Transport on võimalik sisestada laosissetulekule jalusesse “Transport” väljale või H.osale “Trans. kul.” veergu.

Artikli transpordikulu (ühiku kohta) lisatakse laosissetuleku ostuhinna kogusummale. Transpordikulu on kohalikus valuutas (Baasvaluutas 1). Transpordikulu saad lisada igale reale eraldi või sisestada summa kogu saadetise kohta kokku.

Jalusesse sisestatud transpordi kulu kogusumma jagatakse ridade vahel ära vastavalt iga rea ostuhinna summale. Et transpordikulu jaotuks õigesti, määra transpordikulu alles siis, kui ridadele on kõik andmed artiklite ja nende koguste kohta sisestatud.

Ostutellimusest koostatud laosissetulekule sisestub transpordikulu ostutellimuse jalusest Transpordi väljalt või, kui see on tühi, ostutellimusel “Muu” osalt Transpordikulu väljalt (jagatuna proportsionaalselt ridade vahel).

Laosissetulekust koostatud finantskandel krediteeritakse transpordikulu summas Laosissetuleku transpordikulu kontot seadistusest “Lausendamine Ladu”.
Kui jaluses märgitud transpordikulu jagamisel ridade vahel jääb teatud summa üle, kantakse see summa Transpordi hinnaerinevuse kontole seadistusest “Lausendamine,Ladu”.

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus