Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Tehnika> Funktsioonid> Kuidas teha lao konverteerimise hooldust?

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 21. mai 2024

Kuidas teha lao konverteerimise hooldust?

Lao konverteerimine on soovitatav teha näiteks, kui muudad Kuluarvestuse seadistuses kuluarvestuse meetodi (FIFO, kaalutud keskmine) või valikut “Kaalutud keskmine lao kohta” või “Seerianumbripõhine kulu konteerimine“. Samuti on lao konverteerimine vajalik, kui on eksitud lao kronoloogia jälgimisel ja sisestatud laodokumente ajaliselt vales järjekorras või valesti parandatud.
Hooldus ei muuda algseid lao dokumente nagu Laosissetulekud või Lähetused, vaid programm arvutab ümber peidetud abiregistri, mida programm kasutab andmemahukate lao ajaloo aruannete käivitamisel.

NB! Enne funktsiooni kasutamist pea nõu meie tugiliiniga.
Hoolduse käivitamise ajal ei tohi kasutajad tööd teha. Samuti võib hooldus suurema andmebaasi puhul võtta aega. Sellepärast soovitame seda käivitada tööpäeva lõpus.


KONVERTEERIMISE TOIMINGU SAMMUD:

1) NB! Enne Lao konverteermise hoolduse käivitamist tee andmebaasist koopia, et vajadusel oleks võimalik võrrelda aruannete tulemusi eelneva seisuga või lihtsalt andmeid taastada, kui käivitad kogemata valede valikutega. Varukoopia koostamise juhist vaata SIIT

2) Mine moodulisse Tehnika > Funktsioonid > Hooldus > Lao konverteerimine
Kui Tehnika moodulit ei ole valikus, toimi nii: JUHIS

3) Märgi valik: “Olen hooldusfunktsiooni juba käivitanud, kuid soovin seda uuesti teha.
See valik peab olema kindlasti märgitud, et hooldusfunktisooni saaks käivitada. Hooldusfunktsiooni käigus arvutab programm ümber peidetud abiregistri lao saldodega. Algoritm tühjendab registri ja genereerib lao algdokumentide põhjal registri sisu uuesti.

4) Käivita
Käivitamisel hakkab serverprogramm teostama hooldustoimingut.
Toimingu kestvus sõltub andmebaasi suurusest ja lao dokumentide arvust. Varu piisavalt aega, sest samal ajal programmi kasutada ei ole soovitatav. Näiteks, võid hoolduse käivitamise planeerida tööpäeva lõppu ja hommikul kontrollida hoolduse tulemusi.

Lao konverteerimine teostatakse ainult selles ettevõttes, milles hoolduse käivitad.


NB! Järgnevaid valikuid kasuta ainult konsultandi soovitusel:

  • “Kasuta artikli ajaloo kaarte kui nad eksisteerivad” – Kui pead seda valikut kasutama, siis tuleb märkida ainult koos eelmise valikuga (“Olen hooldusfunktsiooni juba…“) ehk mõlemad linnukesed koos. Algoritm säilitab registris õiged kaardid ja genereerib lao algdokumentide põhjal puuduvad kaardid uuesti. Seda valikut kasuta kasuta ainult konsultandi soovitusel.
  • Alates kuupäevast” – Täida see väli ainult juhul, kui soovid lao hooldust teha valitud perioodi kohta (alates valitud kuupäevast kuni käesoleva hetkeni). Kui määrad siin kuupäeva, siis märgi kindlasti ka järgnev valik “Uuenda kuluhinda…“. Seda valikut kasuta ainult konsultandi soovitusel.
    Jäta väli tühjaks, kui soovid hooldust teostada kogu lao ajaloo andmete kohta. Selle valiku kasutamise vajadusest pea nõu meie konsultandiga.
  • “Uuenda kuluhinda laoga seotud kaartidel” – Hooldus uuendab automaatselt kõikidel Logistika moodulisse sisestatud ja kinnitatud dokumentidel FIFO kuluhinna lahtreid. Märgi see valik, kui oled eelnevalt määranud kuupäeva (“Alates kuupäevast“), millest alates konverteerimine teostatakse. Seda valikut kasuta ainult konsultandi soovitusel.

 


 

( konventeerimine, laokonverteerimine )

Sind võivad huvitada ka need artiklid:

Kas laoarvestuse kulumudelit saab muuta?

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi