Leia vastused

Kuidas teha lao konverteerimise hooldust?Uuendatud 28. veebruar 2023

Lao konverteerimine on soovitatav teha näiteks, kui muudad Kuluarvestuse seadistuses kuluarvestuse meetodi (FIFO, kaalutud keskmine) või valikut “Kaalutud keskmine lao kohta” või “Seerianumbripõhine kulu konteerimine“. Samuti on lao konverteerimine vajalik, kui on eksitud lao kronoloogia jälgimisel ja sisestatud laodokumente ajaliselt vales järjekorras või valesti parandatud.
Hooldus ei muuda algseid lao dokumente nagu Laosissetulekud või Lähetused, vaid programm arvutab ümber peidetud abiregistri, mida programm kasutab mahukate laoajaloo aruannete käivitamisel.

NB! Enne funktsiooni kasutamist pea nõu meie tugiliiniga.
Hoolduse käivitamise ajal ei tohi kasutajad tööd teha. Samuti võib hooldus suurema andmebaasi puhul võtta aega. Sellepärast soovitame seda käivitada tööpäeva lõpus.

TOIMINGU SAMMUD:

1) NB! Enne Lao konverteermise hoolduse käivitamist tee andmebaasist koopia, et vajadusel oleks võimalik võrrelda aruannete tulemusi eelneva seisuga või lihtsalt andmeid taastada, kui käivitad kogemata valede valikutega. Varukoopia koostamise juhist vaata SIIT

2) Mine moodulisse Tehnika – Funktsioonid – Hooldus – Lao konverteerimine.
Kui Tehnika moodulit ei ole valikus, toimi nii: JUHIS

3) Märgi soovitud valikud:
Olen hooldusfunktsiooni juba käivitanud, kuid soovin seda uuesti teha.
See valik peab olema kindlasti märgitud, et hooldusfunktisooni saaks käivitada. Hooldusfunktsiooni käigus arvutab programm ümber peidetud abiregistri lao saldodega.  Algoritm tühjendab registri ja genereerib lao algdokumentide põhjal registri sisu uuesti.

Kasuta artikli ajaloo kaarte kui nad eksisteerivad
Seda valikut üldjuhul märkida ei ole vaja. Kasuta seda ainult siis, kui eelmise valikuga käivitamine ei anna oodatud tulemust. Kui siiski pead seda kasutama, siis tuleb märkida ka eelmine valik (“Olen hooldusfunktsiooni juba…“) ehk mõlemad linnukesed koos. Nende valikute kombinatsioon kasutab hoolduse käigus teistsugust algoritmi lao andmete korrastamiseks. Algoritm säilitab registris õiged kaardid ja genereerib lao algdokumentide põhjal puuduvad kaardid uuesti. Selle valiku kasutamise vajadusest pea nõu meie konsultandiga.

Alates kuupäevast – täida see väli ainult juhul, kui soovid lao hooldust teha ainult valitud perioodi kohta (alates valitud kuupäevast kuni käesoleva hetkeni). Kui määrad siin kuupäeva, siis märgi ka järgnev valik “Uuenda kuluhinda…
Jäta väli tühjaks, kui soovid hooldust teostada kogu lao ajaloo andmete kohta. Selle valiku kasutamise vajadusest pea nõu meie konsultandiga.

Uuenda kuluhinda laoga seotud kaartidel – hooldus uuendab automaatselt kõikidel Logistika moodulisse sisestatud ja kinnitatud dokumentidel FIFO kuluhinna lahtreid. Märgi see valik, kui oled eelnevalt määranud kuupäeva (“Alates kuupäevast“), millest alates konverteerimine teostatakse. Selle valiku kasutamise vajadusest pea nõu meie konsultandiga.

4) Käivita
Käivitamisel hakkab serverprogramm teostama hooldustoimingut.
Toimingu kestvus sõltub andmebaasi suurusest ja lao dokumentide arvust. Varu piisavalt aega, sest samal ajal programmi kasutada ei ole soovitatav. Näiteks, võid hoolduse käivitamise planeerida tööpäeva lõppu ja hommikul kontrollida hoolduse tulemusi.

Lao konverteerimine teostatakse ainult selles ettevõttes, milles hoolduse käivitad.

 

( konventeerimine, laokonverteerimine )

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus