Leia kiirelt!

Kuidas teha lao konverteerimise hooldust?Uuendatud 05. märts 2021

Lao konverteerimine on soovitatav teha, näiteks, kui muudad Kuluarvestuse seadistuses kuluarvestuse meetodi (FIFO, kaalutud keskmine) või valikut “Kaalutud keskmine lao kohta” või “Seerianumbripõhine kulu konteerimine“. Samuti on lao konverteerimine vajalik, kui on eksitud lao kronoloogia jälgimisel ja sisestatud laodokumente ajaliselt vales järjekorras või valesti parandatud.

1) NB! Enne Lao konverteermise hoolduse käivitamist tee andmebaasist koopia, et vajadusel oleks võimalik võrrelda eelneva seisuga või lihtsalt taastada.
Pilveteenuse kasutamisel vaata varukoopia koostamise videot SIIT

2) Mine moodulisse Tehnika – Funktsioonid – Hooldus – Lao konverteerimine.
Kui Tehnika moodulit ei ole valikus, toimi nii: JUHIS

Hoolduse käivitamise ajal ei tohi kasutajad tööd teha. Samuti võib hooldus suurema andmebaasi puhul võtta aega. Sellepärast soovitame seda käivitada tööpäeva lõpus.

3) Hoolduse käivitamise aknas määra esimene valik “Olen hooldusfunktsiooni juba käivitanud, kuid soovin seda uuesti teha.
Teist valikut “Kasuta artikli ajaloo kaarte…” märkida ei ole vaja, selle valiku kasutamise vajaduse soovitab konsultant.
Alates kuupäevast – täida see väli ainult juhul, kui soovid lao hooldust teha ainult valitud perioodi kohta (alates valitud kuupäevast kuni käesoleva hetkeni).
Jäta väli tühjaks, kui soovid hooldust teostada kogu lao ajaloo andmete kohta.
Uuenda kuluhinda laoga seotud kaartidel – hooldus uuendab automaatselt kõikidel Logistika moodulisse sisestatud ja kinnitatud dokumentidel FIFO kuluhinna lahtreid.

4) Käivita.
Käivitamisel hakkab serverprogramm teostama hooldustoimingut.
Toimingu kestvus sõltub andmebaasi suurusest ja lao dokumentide arvust. Varu piisavalt aega, sest samal ajal programmi kasutada ei ole soovitatav. Näiteks, võid hoolduse käivitamise planeerida tööpäeva lõppu ja hommikul kontrollida hoolduse tulemusi.

Lao konverteerimine teostatakse ainult selles ettevõttes, milles hoolduse käivitad.

 

( konventeerimine, laokonverteerimine )

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus