Leia kiirelt!

Seadistus “Kuupäeva- ja numbriformaat, ettevõte”Uuendatud 09. mai 2019

Selles seadistuses saad määrata programmis kasutatavad kuupäevade ja numbrite formaadid.

Programm salvestab vaikimisi kõik aastaarvud neljakohalisena (näiteks: 2019). Kui valik “Sajandid” on märgitud, siis on aastaarvud neljakohalised. Sa ei pea aastaarve neljakohalisena sisestama, need muudetakse automaatselt. Kui sisestad kuhugi kuupäeva väljale “110419” , muudab programm selle automaatselt “11.04.2019”.

Kui märgid valiku “Sajandid”, sisestuvad aastaarvud tekstikoopiasse ja mujale eksportfailidesse neljakohalisena. Kui valik on märkimata, sisestuvad aastaarvud eksportfailidesse kahekohalisena. See tekitab probleeme, kui impordid programmi faile, mis sisaldavad kuupäevi erinevast sajandist (näiteks 1990, 2019).
Me soovitame kasutada alati neljakohalisi aastaarve. Sellega tagad, et programm toimib õigesti nii siseselt kui suheldes teiste programmidega.

Kui sa soovid, et ekraanil oleks näha tuhandete eraldajat, siis tee järgnev seadistus:
moodul Üldine > Seadistused > Valikulised võimalused > märgi “Näita tuhandete eraldajat”. Tuhandete eraldajat näidatakse aruannetes ja dokumendimallidel.

Kuupäeva- ja numbriformaadi seadistuses tehtud muudatuste aktiveerimiseks tuleb klientprogramm taaskäivitada.

Formaate saab määrata tegelikult kolmes seadistuses:
A) Moodul “Kasutaja seadistused” > Seadistused > “Kuupäeva ja numbriformaat, klient”
See seadistus on töökoha põhine, ehk kõikidel kasutajatel, kes sellest arvutist programmi kasutavad, on samasugused kuupäeva- ja numbriformaadid. Antud seadistus tuleb teha kõikides töökohtades eraldi. Sellle seadistuse kasutamiseks märgi kindlasti ka linnuke “Kasuta klientprogrammi seadistusi”.
B) Moodul Üldine > Seadistused > “Kuupäeva ja numbriformaat, ettevõte”
See seadistus on ettevõtte põhine ehk kõikidele kasutajatele, kes siia ettevõttesse sisenevad, kehtivad samasugused formaadid.
C) Moodul Üldine > Registrid > Isikud > Formaadid.
See seadistus on kasutajapõhine. Iga isik saab määrata endale sobivad formaadid. Kasutaja näeb siis enda määratud formaate, sõltumata üldisest kuupäevade ja numbrite fiormaadist.

Kui A) või C) on täidetud, siis kasutatakse neid seadistusi ainult dokumentide sisestamisel ja aruannetes, aga dokumentide väljatrükkide peal kasutab programm siiski seadistust “Kuupäeva- ja numbriformaat, ettevõte”, et säiliks ühtne firma format välistele dokumentidele.

Kuupäevad ja eksportfailid
Ole tähelepanelik, kui avad Standard Books programmist eksporditud faili Excelis eesmärgiga teha failis muudatusi ning see taas tagasi Books programmi importida. Teatud juhtudel teisendab Excel numbrikombinatsioonid, mida ta tõlgendab kuupäevadena oma kuupäeva formaadiks. Kuupäeva asemel võid leida näiteks numbrirea nagu “35475”. Kui salvestad faili taas tekstifailiks, ei teisendata selliseid numbreid tagasi kuupäeva formaati. Kui impordid sellise faili Booksi, on tulemuseks rida valesid kuupäevi. Sellise probleemi vältimiseks määra faili avamisel Excelis kõigi tulpade formaadiks ‘Text’ (märgi iga tulp ja vali formaat ‘Text’).

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus