Leia vastused

Kas müügiarveid saab importida XML failist Standard Books andmebaasi sisse?Uuendatud 31. august 2016

Alates Standard Books 8.1 versioonist on arveid võimalik importida ka Eesti e-arve standardi põhjal loodud XML formaadis failidest. Eesti e-arve struktuuri kirjelduse leiab eesti Pangaliidu kodulehelt. Ühes XML failis võib olla palju arveid.

Importimiseks mine moodul Müügiarved – Funktsioonid – Impordid – “E-arve”.

Teisest süsteemist imporditavate XML arvetel võidakse kasutada dokumendinumbreid sellises formaadis, mida Books programmis ei saa kasutada (näiteks erilised kirjavahemärgid).  Arve originaalnumber tekib XML faili importimisel müügiarve peale “Amet.ser.nr” väljale. Booksis saab arve endale unikaalse numbri järgmise vaba numbri järgi. 

NB! KMD INF aruande kasutajad peavad märkima KMD aruande määramisaknas valiku “Kasuta müügiarve ametlikku seerianumbrit”.

Veendu, et klientide ja artiklite koodid oleksid mõlemas süsteemis samad. Kui imporditavas XML failis on klient, keda Standard Booksi andmebaasis ei eksisteeri, siis luuakse importimise käigus automaatselt uus kliendikaart.

NB! Soovitame importimist proovida ja kontrollida test andmebaasis, enne kui reaalselt kasutusele võetakse. Et vältida reaalses andmebaasis andmete kahjustamist.

Kui XML faili importimine ei õnnestu, siis võta ühendust meie tugiliiniga info@excellent.ee ja lisa maili juurde fail, mille importimine ei õnnestunud.

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus