Leia vastused

Kuidas lisada uut käibemaksumäära/ KM protsenti?Uuendatud 18. aprill 2023

Uue käibemaksu protsendi lisamiseks toimi alljärgnevalt:
Vali moodul Finants > Seadistused > Käibemaksukoodid

Kood – Igale KM koodile tuleb anda oma kood.

Ilma % – Määra protsent, mille alusel KM-ta summale KM arvutatakse.

Koos % – Määra protsent, mille alusel KM-ga summale KM arvutatakse.

Müük – Määra siin Müügi KM konto, mida krediteeritakse, kui kasutatakse seda KM koodi. EL piirkonna Ostuarvetest koostatud Kannetel debiteeritakse KM summas kasutatud KM koodile määratud Ostu KM kontot ja krediteeritakse Müügi kontot. Seepärast on soovitav kasutada EL piirkonna jaoks eraldi KM koodi omaette Ostu KM kontoga, mida ei kasutata muude KM koodide puhul.

Laek. KM – Seda välja kasutatakse vaid juhul kui valik ‘Konteeri laekumise KM’ seadistuse ‘Lausendamine, müük’ 1. osal on märgitud. Kui sellele väljale on midagi sisestatud, käsitletakse Müügi kontot Müügi KM vahekontona, mida krediteeritakse alati arvete kinnitamisel. Kui arve tasutakse, kantakse KM Müügi kontolt Laekumise KM kontole. See ongi lõplik Müügi km-konto. Kui kasutad seda võimalust, ära unusta muutmast KM aruande kirjeldust nii, et see kasutaks just seda kontot ja mitte Müügi kontot.

Ost KM – Määra siin Ostu KM konto, mida debiteeritakse alati, kui kasutatakse seda KM koodi.

Tas. KM – Seda välja kasutatakse vaid juhul, kui valik ‘Konteeri tasumise KM’ seadistuses Lausendamine Ost’ 1. osal on sisse lülitatud. Kui sellele väljale on midagi sisestatud, käsitletakse Ostu KM kontot Ostu KM vahekontona, mida debiteeritakse alati ostuarvete kinnitamisel. Kui ostuarve tasutakse, kantakse KM Ostu KM kontolt Tasumise KM kontole. See ongi lõplik Ostu KM konto. Kui kasutad seda võimalust, ära unusta muuta KM aruande kirjeldust nii, et see kasutaks just seda kontot ja mitte Ostu KM kontot.

Seletus – Siia sisestatud seletust näed Ctrl+Enter valikuaknas ning see peaks olema piisavalt selge, et alati valitaks õige KM kood.

Peale muudatusi Salvesta.

Vaata ka VIDEOT

 

 

(müügikäibemaks, käibemaksumäär, käibemaksuprotsent, 5%, käibemaks 5 protsenti, ajakirjandus, ajakirjandusväljaannete, ajakirjandusväljaanded)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus