Avaleht> Kasutajatugi> Moodulid> Müügiarved/Laekumised> Seadistused> Seadistus “Kontakti krediidilimiidid”

Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 16. jaanuar 2024

Seadistus “Kontakti krediidilimiidid”

Moodul Müügiarved > Seadistused > Kontakti krediidilimiidid

Kontakti krediidilimiitide seadistus pakub mugavat võimalust krediidilimiitide haldamiseks, nii müügi kui ka ostu jaoks. Siin saad seada krediidilimiidid kliendi või tarnija kohta.

Krediidilimiitide summasid ja krediidilimiidi päevi on võimalik määrata ka iga konkreetse Kontakti kaardi peal (“Tingimuste” vahelehel). Kui sul on juhtumisi täidetud nii Konakti kaardil, kui ka siin seadistuses, siis prioriteetsem on käesolev seadistus siin.
Kui oled krediidi limiidid kliendile määranud, siis seadista lisaks, mis tingimustel aktiveerub ja mis juhtub limiidi ületamisel. Seda tee moodulis Müügiarved > Seadistused > Krediidilimiit.


Kontakt – Vali kliendi või tarnija kood (Ctrl+Enter).

Nimi – Kliendi või tarnija nimi ilmub siia automaatselt, kui oled koodi valinud eelnevalt.

Müügi krediidilimiidi kp. – Kui kontaktiks on valitud klient, määra siia kuupäev, millest alates talle krediidilimiit kehtima hakkab. Müügi krediidilimiidi kp. või Ostu krediidilimiidi kp. tuleb täita, et kaarti saaksid salvestada.
Kui sul on ühe kliendi jaoks sisestatud siia seadistusse mitu kaarti, siis kehtib kõige uuema kuupäevaga limiidi kaart. Nii on võimalik salvestada ja tagant järele vaadata limiitide ajalugu. Tuleviku kuupäevaga kaarti programm ei kasuta enne kui kuupäev saabub.

Müügi krediidilimiit – Kui kontaktiks on valitud klient, määra siin kehtiv krediidi limiit. See summa peab olema sisestatud kohalikus valuutas.
Kui Kontakti kaardile oli juba määratud krediidi limiit, siis ilmub see siia automaatselt.

Müügi krediidilimiidi päevi – Kui kontaktiks on valitud klient, määra siin maksimaalne krediidi päevad arv, mis kliendile on lubatud.
Kui Kontakti kaardile oli juba määratud krediidilimiidi päevi, siis ilmub see siia automaatselt.
Kui sa määrad kliendile krediidilimiidi päevad, siis määratakse klient krediidilimiidi ületanuks kohe, kui mõni müügiarve on tasumata siin määratud päevade võrra (alates arve Laekumise tähtajast).

Ostu krediidilimiidi kp. – Kui kontaktiks on valitud tarnija, määra siia kuupäev, millest alates talle krediidilimiit kehtima hakkab. Müügi krediidilimiidi kp. või Ostu krediidilimiidi kp. tuleb täita, et kaarti saaksid salvestada.
Kui sul on ühe tarnija jaoks sisestatud siia seadistusse mitu kaarti, siis kehtib kõige uuema kuupäevaga limiidi kaart. Nii on võimalik salvestada ja tagant järele vaadata limiitide ajalugu. Tuleviku kuupäevaga kaarti programm ei kasuta enne kui kuupäev saabub.

Ostu krediidilimiit – Kui kontaktiks on valitud tarnija, määra siin kehtiv krediidi limiit, mis sinu ettevõttele on antud tarnija poolt. See on informatiivne info ainult.
Kui Kontakti kaardile oli juba määratud krediidi limiit, siis ilmub see siia automaatselt.

Ostu krediidilimiidi päevi – Kui kontaktiks on valitud tarnija, määra siia maksimaalne päevade, mis tarnijalt sinu ettevõttele on lubatud. See on informatiivne info ainult.
Kui Kontakti kaardile oli juba määratud krediidilimiidi päevi, siis ilmub see siia automaatselt.


Kui sinu ettevõttes on mitu kasutajat, siis on võimalik vajadusel piirata krediidilimiidi muutmist Kontakti kaardil või siin seadistuses. Selleks tuleb lisada Kasutajagruppide sedistusse (moodul Üldine) toiming “Krediidilimiidi muutmine” või “Krediidilimiidi päevade muutmine“.

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Books katab kõik sinu ettevõtte vajadused

13. mai 2024

Standard Booksi äritarkvaras on ligi… Loe edasi

Majanduse ilmaennustus – kas äike või päike?

14. juuni 2024

Eesti majanduse hetkeolukorrast ja tulevikuväljavaadetest… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

11. juuni 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Muuda tootmis- ja müügiprotsessid tarkvara abil sujuvaks.

07. juuni 2024

Kiiresti muutuvas ärimaailmas on ettevõtete… Loe edasi