Leia vastused

Kuidas ostuarvega saab jagada kulud tuleviku perioodidele?Uuendatud 22. juuni 2023

Tavaliselt konteeritakse Finantskandel iga arverea summa vastavale kulukontole. See ei tarvitse aga sobida, kuluarve esitatakse teenuse või lepingu eest, mis kestab pikema perioodi (näiteks, ajakirjanduse tellimus või kindlustus). Sellisel juhul võiks summa kulukontole kanda järk-järgult kogu teenuse osutamise või lepingu perioodi jooksul.

Näiteks: väljastatakse sulle arve teeninduslepingu eest, mis kehtib ühe aasta ja maksab 120 eur. Võimalik, et Sa ei soovi oma kulukontot kohe 120 eur ulatuses muuta, vaid soovid seda teha aasta jooksul (lepinguperioodi jooksul) 10 eur ulatuses iga kuu, eriti kui lepinguperiood ulatub järgmisse arvestusaastasse.

Selleks on võimalik kasutada kulude periodiseerimise funktsionaalsust ehk jagada kulud tulevaste perioodide peale. Kulude jagamine või periodiseerimine tuleb seadistada Finants moodulis.
Seadistust “Periodiseerimise mudelid” kasutatakse selliste valemite kirjeldamiseks, mille alusel ostuarve summad järk-järgult kulukontole kantakse. Iga perioodi kohta koosta eraldi mudeli kaart (näiteks: 6 kuud, 1 aasta, 2 aastat jms). Seadistusest saad lugeda täpsemalt SIIT(lk 4)

Loe täpsemalt nendest juhistest: PDF (kulude periodiseerimise näide)
või hansamanuals.com (tulude periodiseerimise näide)

 

(periodiseerimine, kapitalirent, periodiseerimismudel)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus