Leia kiirelt!

Kuidas väljastada kliendile Saldoteatist?Uuendatud 18. oktoober 2022

A) PDF FAILI KOOSTAMINE
Saldoteatise väljatrüki võimaluse pakub moodul Müügiarved> Dokumendid > Saldoteatis.

Kontrolli esmalt, kas sul on selle dokumendi taha kirjeldatud dokumendimall (näiteks: SaldoteatisMR). Selleks vali Operatsioonid nupu alt “Kirjelda dokument“. Veendu, et tabelis on 1.real “Dokumendimall” veerus  määratud mall. Kui puudub, siis vali Ctrl+Enter’ga Saldoteatis ning vajuta Salvesta.

Nüüd on võimalik printida saldoteatist mitmele kliendile korraga. Ava moodul Müügiarved> Dokumendid > Saldoteatis. Ava määramisaken ja tee soovitud valikud.
Kui soovid saldoteatist väljastada ka juhul, kui kliendil võlas arveid ei eksisteeri, siis tee määramisaknas valik “Jäta vahele ridadeta väljavõte“.

Saldoteatise malli on sul võimalik muuta, kujundust ja tekste ja väljatrükitavate koopiate arvu.
____________

B) E-MAILIGA SAATMINE
Saldoteatisi on võimalik ka otse programmist e-mailiga saata. Ava moodul Müügarved > Funktsioonid > Hooldused > “Koosta saldoteatise e-mail“.
Hooldus koostab sinu postkasti ettevalmistatud e-mailid, millele on lisatud kliendi saldoteatis pdf-failina. Postakstis saad need üle vaadata, kas e-maili aadressid olemas ja saata. Kui soovid, et e-mailid saadetakse automaatselt, märgi hoolduse määramisaknas juba valik ‘Saada e-mailid automaatselt‘.

Vaata ka saldoteatise koostamise näidis videot SIIT

NB! TEADMISEKS
* Seda (B) hooldusfunktsiooni ei saa kasutada arvete puhul, millele on määratud mitme osamaksega ja erinevate tähtaegadega tasumistingimus. Kui kasutad müügiarve peal Koosta menüü valikut “Osaliste maksete laekumised“, siis saldoteatise asemel saad saata aruande “Kliendi väljavõte, tasumata arved” koos linnukesega “Näita osamakseid“.

* Väli “Keel” täida (B) hoolduse aknas ainult juhul, kui kliendi Kontakti kaardil on Keel lahter tühi. Keele väli ei toimi siin aknas filtrina ehk see ei piira saldoteatiste saatmist ainult nende klientidega, kellel on see Keel määratud. Keele määrangu järgi leitakse hoopis saldoteatise e-maili Teema ja Sisu tekstid (moodul “E-mail ja kaustad” > Seadistused > E-mailide tekstid).

* Kui hoolduse (B) käivitamisel ei ole programmi andmebaasivõti aktiivne, siis ilmub ekraanile teade:
Andmebaas piiratud kasutusega seisus. E-mailidele manuste lisamine piiratud. Uuendage andmebaasivõtit“.
E-maili selle teate järel ei teki. Lahendamiseks toimi selle juhise järgi SIIT

 

 

(saldokinnitused, saldovõrdlus, võlateatis)

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus