Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 30. mai 2023

Mille poolest erinevad Kasumiaruande valikud “Eelmine tulemus” ja “Eelmine aasta”?

Moodul Finants > Aruanded > Kasumiaruanne. Aruande määramisaknas Võrdluse valikud:

Akumuleeritud – on vaikimisi valik, mis näitab etteantud perioodi tulemust, perioodi algusest kuni perioodi lõpu kuupäevani. Võrdlust selle valikuga ei toimu. Võrdlusperioodi väljale kuvatakse automaatselt Perioodi väljal kuvatud periood.

Eelmine aasta, sama periood – võrdleb täpselt sama perioodi kahel erineval aastal. Näiteks:
01.01.2023-30.04.2023 võrreldakse perioodiga 01.01.2022-30.04.2022 (ehk mõlema aasta 4 esimest kuud). Võrdlusperioodi väljale kuvatakse automaatselt Perioodi väljal kuvatud perioodile eelmise aasta sama periood.

Eelmine tulemus – võrdleb käesolevale perioodile (näiteks 01.01.2023-30.04.2023) eelneva, täpselt sama pika perioodiga (ehk siin näites 4 kuud 01.09.2022-31.12.2022). Võrdlusperioodi väljale kuvatakse automaatselt Perioodi väljal kuvatud perioodile eelnev periood.

Eelmine majandusaasta – võrdleb Perioodi väljale valitud aastat eelneva majandusaasta perioodiga. Vaikimis on see kalendriaasta. (NB! Kui sinu ettevõtte majandusaasta periood ei ole kalendriaasta, vaid midagi muud, näiteks 01.05.2020-30.04.2021, siis pead perioodi käsitsi muuta.) Võrdlusperioodi väljale kuvatakse automaatselt Perioodi väljal kuvatud aastale eelnev maajndusaasta periood.

Eelarve / Eelarveparandus – Need valikud võrdlevad aruandeperioodi Eelarve kaardi või Eelarveparanduse kaardi perioodiga. Eelarve või Eelarveparanduse summad võetakse Eelarve või Eelarveparanduse kaardi ridadelt, kus kuupäevad langevad aruandeperioodi. Kui Eelarve või Eelarveparanduse kaardid on tühjad või seal on read, mis ei lange aruandeperioodi, siis ei kaasata summasid aruandesse. (Eelarve või Eelarveparanduse kaardid ei pea olema Kinnitatud)

Kui valid siin “Eelarve“, siis saad selle kõrval lisaks valida (ctrl+enter) ka Eelarve klassi. Kui määrad ka klassi, siis võetakse eelarve summad nendelt Eelarve kaartidelt, kus on kasutatud sama eelarveklassi. Kui jätad Eelarveklassi tühjaks, siis võetakse info nendelt Eelarve kaartidelt, kus samuti klass on määramata.

 

(kasumiaruanne, kasumiaruande võrdlus eelmise aastaga)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Kuidas Viimsi Vesi koostab arveid ühe päevaga?

18. aprill 2024

Viimsi Vesi… Loe edasi

APRILLI NIPINURK – kliendiklassifikaatorid, varjatud rida müügiarvele, automaatlausendite ja arvutusvalemite seadistamine jpm

17. aprill 2024

APRILLI NIPID Mis… Loe edasi