Sisesta märksõna või vaata all asuvast teemade menüüst

Uuendatud 28. märts 2024

KUIDAS SISESTADA KLIENDILT LAEKUNUD ETTEMAKS PANGAST?

1. Võimaldamaks kliendile ettemaksu registreerimist, peab Kontakti kaardil (“Tingimused” lehel) märkima linnukese “Ettemaks”. Kliendi kaardi saab avada Müügiarved mooduli registrist Kontaktid.

2. Ettemaksu sisestamiseks vali Müügiarvete moodulis register Laekumised. Loo uus laekumise kaart. Tasumisviis vali Ctrl+Enter-ga, kuhu raha laekus (kas kassasse või panka).

3. Kliendi lahtrisse vali Ctrl+Enter-ga klient, kellelt summa laekus.

4. “Saadud summa” lahtrisse siseta panka kantud summa.

5. Täida lahter “Ettemaksu nr.” D-vahelehel.
Kui ettemaks laekus mingi müügitellimuse eest, siis vali laekumise D. lehele Tellimuse number. Ettemaksu nr täitub automaatselt sama numbriga. Vajadusel võid ettemaksu nr muuta, aga see number peab olema unikaalne.
NB! Ettemaksunumbri pikkus tohib olla maksimaalselt 10 numbrimärki ning kasutada ei tohi tühikuid, tähti, kirjavahemärke ega nulli (0) alguses.

6. Kinnita laekumine.


Kui koostad samale kliendile müügiarvet ja soovid ettemaksuga siduda, toimi nii:
1. Ava uus müügiarve. Vali klient Ctrl+Enter-ga.
2. Sisesta ridadele artiklid, mida soovid müüa ja vajalikud summad.
3. Enne kinnitamist vali operatsioonide(“hammasratta“) menüüst > “Seo ettemaksuga“.
Arvele ilmub lisarida, kuhu vali Ctrl+Enter-ga “Ettemaks“.
Kui soovid, et programm hoiataks, kui  kontrolliks moodul Müügiarved > Seadistused > Laekumise seadistused -> “Hoiata laekumisele juba asetatud arve korral

Vaata näidet juhendist SIIT


Lisanõuanded:
– Selleks, et ettemaksu saaks üldse arvele valida, ning et ettemaksunumber ei ununeks kasutajal arvele sisestada, tuleb Müügiarvete moodulis “Lausendamine, müük” seadistuses märkida valik “Kasuta ainult nummerdatud ettemakse.
– Samas seadistuses saad märkida valiku “Kohustuslikud unikaalsed ettemaksu numbrid“, kui soovid, et kasutatakse alati ainulaadseid ettemaksu numbreid. See tähendab, et kui kasutad ka Müügihalduse moodulis “Ettemaksude” seadistuse valikut “Kasuta ettemaksude juures müügitellimuse numbrit“, saad iga müügitellimuse kohta registreerida vaid ühe ettemaksu. Selle valikuga ei lase programm kasutada sama ettemaksu numbrit korduvalt, mis võimaldab jälgida iga ettemaksu numbri ajalugu täpselt.

– Kui sama Tellimuse kohta tehakse mitu ettemaksu laekumist (osalised laekumised), siis programm täidab automaatselt järgmise unikaalse ettemaksunumbri, lisades lõppu lisanumbri. Näiteks, Tellimus nr 190008 esimesele Laekumisele tekib Ettemaksu nr väljale number 190008. Järgmise laekumise koostamisel samale tellimusele lisab programm ise ettemaksu nr 1900081.
NB! Selleks peab olema aktiveeritud valikud moodulis Müügiarved > Seadistused > Lausendamine,müük > märgi valikud “Kohustuslikud unikaalsed ettemaksu numbrid” ja  “Kasuta ainult nummerdatud ettemakse“.

– Ettemaksu laekumine ei kajastu KMD INF aruandes. Kui tegemist on ettemaksuga, mis on käibemaksuga müügi eest ja tuleb kajastada KMD INF aruandes, siis sobib ettemaksude registreerimiseks see lahendus: LOE SIIT

 

 

(kliendi ettemaks, ettemaks kliendilt, ettemaks klientidelt)

Kas see juhend aitas sul lahendust leida?

Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus

Standard Booksi versiooniuuendus, kevad 2024

22. aprill 2024

Standard Booksil on valminud uus versioon… Loe edasi

Willenbrock Baltic OÜ: tööleheveebi abil seadmete teenindusprotsessid ülevaatlikuks!

18. aprill 2024

Raske- ja laotehnika edasimüüja Willenbrock… Loe edasi

Flow Finance’i jaoks on Standard Books alati esimene valik

18. aprill 2024

Raamatupidamisteenust pakkuva Flow Finance´i jaoks… Loe edasi