Leia kiirelt!

Milleks kasutatakse eelarvevõtmeid?Uuendatud 31. detsember 2016

Eelarvevõtmed on abivahendiks Eelarvete koostamisel Finantsi moodulis. Eelarvevõtmete näol saad anda aasta eelarvesummale valemi, mille alusel see kuudele jaotatakse.
Oletame, et kõik kuud saavad Eelarves sama väärtuse va mai, juuni, juuli ja august, mille väärtused peaksid olema suuremad. Juuni, juuli ja august saavad väärtuseks 2, mai 3 ja kõik teised kuud 1. Summaks on 17, mis on aasta Eelarve. Kui aasteelarve summa on 100, saab iga kuu teatud protsendi sellest summast. Võid kaalud sisestada protsentidena, kuid ei pea seda tegema. Pea meeles, kui sisestad protsente, mis peavad kokku andma 100, siis iga protsendi muutmine muudab ka kogusummat. Eelarvevõtmed tuleb kirjeldada nii, et need vastaksid ettevõtte eelarvestamise meetoditele. Näiteks, kui alustad aasta eelarvesummast ning jagad selle kvartalitele, peab Eelarvevõti koosnema neljast reast, iga kvartali kohta üks. Kui töötad kuu andmetega, peab iga Eelarvevõti koosnema kaheteistkümnest reast, jne.

Eelarvevõtmete sisestamiseks ava Finantsi moodulis seadistus “Eelarvevõtmed”.

Kood – Eelarvevõtme kood. Lubatud on ainult suurtähed ja numbrid.

Nimetus – Anna võtmele kirjeldav nimetus nt ‘Suvekuud suurema kaaluga’. Nimetust näed aknas ‘Eelarvevõtmed: Sirvi’. Ideaalis võiks nimetus sisaldada viidet võtme ridade arvule (tavaliselt 12 kuud või 4 kvartalit). See aitab eelarvete sisestamisel, sest Eelarvetel peab olema sama perioodide arv mis võtmelgi.

Summa – Programm täidab selle välja automaatselt vastavalt igakuiste või kvartaalsete väärtuste summale.

Kaal – (osakaal) Sisesta kaalud iga kuu või kvartali kohta.

Vaata ka VIDEOT

Märksõnad:
Täname tagasiside eest! Soovi korral lisa oma kommentaar ja kontaktandmed, et saaksime Sinuga ühendust võtta.
Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus