Leia kiirelt!

Tasumiste faili ei õnnestu internetipanka laadida, ilmuvad veateatedUuendatud 25. juuni 2015

Internetipangad kontrollivad imporditavate failide sisu vastavust SEPA xml faili formaadile. Kui faili sisu on vale või puudulik, esitatakse internetipangas veateade. Veateade võib olla suhteliselt tehniline tavakasutaja jaoks. Veateate sisu kohta saad täpsemalt küsida oma panga konsultandilt.

Näiteks:
– saaja IBAN kontonumber ei ole korrektne;
– valuuta kood ei ole 3-kohaline;
– saaja nimes on kasutatud lubamatuid sümboleid
jm.

Pea meeles, et ostuarvele (Valuuta lehele) võetakse tarnija arveldusarve number tarnija kontakti kaardilt, mis oli seal ostuarve sisestamise hetkel. Tasumisele (vahelehele H) tuleb arveldusarve nr omakorda ostuarvelt. Kui muudad kontakti kaardil pangakonto nr, siis see ei muutu automaatselt juba sisestatud ostuarvetel ega tasumistel, vaid ainult uutel.
Vaata ka seadistamise VIDEOT.

Enne faili koostamist on võimalik Standard Books programmis kontrollida, kas vajalikud andmed on korrektselt ettevalmistatud. Seda on võimalik teha moodulis
Ostuarved – Aruanded – Andmete kontroll (SEPA maksed). Vaata selle aruande kasutamist siit VIDEOST

Ole tähelepanelik, kui kasutad viitenumbreid ja soovid tasumised panka saata nii, et tekiks üks maksekorraldus tarnija kohta. Kui kasutad kontaktipõhist viitenubrit (ehk viitenumber on alati sama igal arvel), siis saad seda võimalust lihtsalt kasutada:
moodul Ostuarved – Funktsioonid – Ekspordid – SEPA maksed – valik “Üks maksekorraldus tarnija kohta”.
Kui kasutad arvepõhist viitenubrit (ehk iga arve puhul on erinev viitenumber), siis ei ole seda funktsiooni mõitslik kasutada, sest ühel maksekorraldusega ei saa saata mitut viitenumbrit. Arvepõhise viitenumbri kasutamisel saada iga tasumine eraldi, mitte koondatult.

(Tasumise, tasumiste import, pangaimport, SEPA eksportimine, maksefailid, maksekorraldused, maksekorralduste, pangafailide, panga maksed, pangamaksed)

Märksõnad:

Aitäh tagasiside eest!
Kommentaari saatmine ebaõnnestus